Kırık Saç Uçları Nasıl Düzelir?


Kırık Saç Uçları Nasıl Düzelir?
9 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 93 kez okundu.

Gün içerisinde çeşitli işlemlere maruz kalan saçlar kırılmaya başlar ve sadece uygulanan işlemler değil saçlarınıza kıyamadığınız için uzun süre saç kestirmemek de saçlarınızın kırılmasına neden olur. Bu nedenler dışında farklı nedenlerden biri de yanlış tarak kullanımı fakat en çok kırılmaya sebep olan ise saçlarınıza sürekli boyama işlemi yaptırmak kimyasala maruz kalan saçlar kırıklarınızın artmasına sebep olur. Özellikle saç kırıkları sebeplerini size şöyle açıklamak istiyoruz;

-Sürekli açıcı kullanılan saçlar,

-Saçlarınızın yumuşamasına yardımcı olan saç kremleri kullanmak.

-Banyodan çıktığınız gibi saçlarınızı taramak.


-Saç şekillendirici olarak günlük kullandığınız ürünler.

-Havlu ile saçlarınızı kurutmaya çalışmak.

Kırıklardan Kurtulmak için Ne Yapmalıyız?

Yukarıda saydığımız ve hemen hemen herkesin yaptığı bu hatalar saç kırıklarına sebep vermektedir. Bunlar dışında saç kırıklıklarına sebep olan bazı durumlar da vardır ama biz size temel nedenleri saymak istedik. Bunlar dışında yapılan bazı hatalar da beslenme alışkınlıkları, hatalı şampuan kullanımı gibi nedenleri de sayabiliriz. Peki saç kırıklarınızdan kurtulmak için yapmanız gereken nelerdir? En temel yapılacak olan herkesin bildiği gibi saçlarınızı kestirmek, uçlarındaki kırıkları aldırmaktır. Ancak uzun saç sevenler ve saçlarını kestirmeye kıyamayanlar için de yöntemimiz vardır. Kestirmek kadar etkili olamayacağını bilsek de kırıkları biraz da olsa yok eden içerisinde keratin desteği olan şampuanlar ve kremler kullanmanız gerekmektedir.  Geçici süre etkili olsa da saçlarınıza iyi geleceği konusunda kesinlik getirebiliriz.

Saç kırıklarından kurtulduktan sonra ise tekrar kırılmaması için bazı önlemler almanız gerekmektedir. Örnek olarak ise bitkisel içerikli yağlar, ısıya karşı saç uçlarını koruyan serumlar gibi basit kurallarla saç kırıklarınızın oluşmasını engelleyecek önlemler alabilirsiniz. Özellikle argan yağı kullanmanızı tavsiye ederiz çünkü argan yağının saç üzerinde mucizevi bir etkisi vardır. Saçın nem dengesini korumasına yardımcı olur ve yumuşak kalmasını sağlar. Kolay saç taranması sağladığı için de saçlarınızı tararken kırılmalara karşı seviyeyi en aza indirmiş olursunuz. Bunlar dışında saçlarınıza uygulayacağınız serumlar ile ısıya karşı dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak saç serumunu saç diplerinize değil de uçlarına uygulamanız lazım. Saçlarınızı mümkün oldukça kendi kendine kurumasını sağlayın eğer bunun için vaktim yok ya da hasta oluyorsanız saçlarınızı önünüze alarak kurutma işlemini yaparsanız kırılmalara karşı etkili olacaktır.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git