KÂHKÜL KESİMİ HERKESE YAKIŞIR MI?


KÂHKÜL KESİMİ HERKESE YAKIŞIR MI?
4 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 135 kez okundu.

Kâhkül yerine bazı insanlar perçem kelimesini kullanıyor, ikisinin arasındaki tek fark Kâhkül kısa olandır perçem ise daha uzun olandır. Bu bilgilendirmeyi yaptıktan sonra birlikte acaba Kâhkül kimlere yakışır? Kâhkül kesimleri hakkında hangi seçenekler vardır? Bunları inceleyelim.

Kâhkül her kişi için uygun olmayan, içimize o heves geldiğinde yaptırıp sonradan pişman olacağımız ya da o ayarını tutturduğumuzda bir daha vazgeçmeyeceğiniz riskli bir kesimdir. Sizi olduğunuz yaşınızdan daha genç gösteren ve özellikle hamile bayanların tercih ettiğinde farklı ve tatlı bir görünüm yaratır.

Kâhkül kesiminin bir avantajlı tarafı ise modaya hiçbir zaman bağlı kalmaması ve her zaman kendi hükmünü devam ettirmesi. Her kadın hayatında en az bir kere de olsa kâhküle özendiğini düşünüyorum. Kestirip, kestirmemek ise cesaret konusu ve bazı kadınlar kestirmek istiyor, risk almak istemedikleri için vazgeçiyor, bazıları ise kestirmek istiyor ve kestiriyor yüz hatları uygun olmadığı ya da yanlış kesim tercih ettiği için pişman oluyor.

 


PEKİ KÂHKÜL MODELLERİ HANGİ YÜZE DAHA ÇOK YAKIŞIR?

Öncelikle kâhkül kesiminin hemen hemen her yüze yakışır. Burada önemli olan sizin o modeli seviyor olanız ve kendinize yakıştırmanız. Farklı modeller ile size uygun kâhkül kesim modellerine bakalım…

DAĞINIK KÂHKÜL

Eğer oval yüz hattına sahip bir yüzünüz varsa uzun ve dağınık kâhkül kullanarak daha yumuşak hatlara sahip olmak mümkün. Bu kâhkül seçimini kullanırken, saçları sürekli düzeltmek ya da şekillendirmek yerine daha dağınık kullanarak salaş bir görüntü oluşturmanızı tavsiye ederiz. Özel gecelerde ise salaş yöntemi uygulamak doğru olmayabilir ama saç köpüğü ile hafif dalgalandırarak rahatça kullanabilirsiniz.

ÖNDEN AYRIK KÂHKÜL

Ters üçgen yüz hatlarına sahip kadınlar kâhküllerini önden ayırarak kullanmaları daha doğru bir tercih olur. Bu durumda yüz şeklini daha eşit göstermek mümkün. Özellikle sivri çenesi olanlar önden ayrık kâhkülle yüz hatlarını daha yuvarlak gösterebilir. Kâhkülünüzü ister ortadan ister yandan ayırarak yüz hatlarınıza uygun bir hal aldırabilirsiniz.

UZUN KÂHKÜL

Kalp şeklinde yüz hatlarına sahipseniz doğru tercih olarak uzun ve yoğun kâhküller daha çok yakışıyor. Yüzünüze oval yüz hattı görünümü vermek istiyorsanız kâhkülünüzün kenarlarını uzun tutarak bu görüntüye sahip olabilirsiniz. Eğer uzun saçlara sahipseniz uzun kâhkül kestirmenizi tavsiye ederiz çünkü uzun saçlara uzun kâhküller gider.

MİKRO KÂHKÜL

Köşeli yüz hatlarına sahip olanlar çok şanslı çünkü bu sene havalı saç trendi olan mikro kâhküller size daha çok yakışacak. Kısa kâhküller sayesinde fazlasıyla dikkat çekici olacaksınız ve bir o kadar da doğal görüneceksiniz. Bu kâhküllerden sonra daha da dikkat çekici olmak istiyorsanız saçlarınıza mor, pembe, gri gibi iddialı renkler tercih ederek tüm gözleri üzerinize toplayabilirsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git