Kadınlarda Uzun Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?


Kadınlarda Uzun Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?
13 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 95 kez okundu.

Saç, gelişimin bir göstergesi olmakla birlikte özgürlüğün de ifade biçimi olarak karşımıza çıkabilir. Kıyafet ve aksesuar seçiminde olduğu gibi saç tiplerine ya da model seçeneklerine bakarak dönemin içinde bulunduğu trendi yakalamak mümkün. Saç modelleri ise uzun yıllara dayanır ve kültürlerde önemli bir yeri vardır. Bu nedenle kültürlerin, geçmiş zamanda olan saç modellerini inceleyerek geçmiş kadınlarının uyguladığı doğal saç bakımları hakkında bilgi almak mümkündür. Saç modelleri her dönem kendi modasını yaratır kimi zaman abartılı kimi zaman sade modasıyla karşımıza çıkabilir örnek olarak ise 90’lı yılların başına bakarsak kadınlarda permalı ve abartılı saçlar modayken 2000’li yıllarda ise feminizm anlayışıyla oluşan keskin ve asimetrik saç modelleri karşımıza çıkmaktadır.

Her dönem moda olan ve etkisini hiçbir zaman kaybetmeyen uzun saçlar her kadının mutlaka ilk tercihidir ancak yüz şeklinize ve saç renginize uygun saç modelleri tercih etmeniz gerekir. Sonuç olarak yüz şeklinize yakışmayan bir model kestiğinizde o kuaför salonundan mutlu çıkmayabilirsiniz, bunun için kendi yüz şeklinizi seçtikten sonra size yakışacak olan modeller seçmenizi tavsiye ederiz. Uzun saçlara sahip olmayı her kadın ister fakat uzun saç bakımı ve kullanımı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Uzun saçlar için önemli olan sağlıklı saçlara sahip olmaktır. Saçlar, vücudun yapısından beslendiği gibi vücudu da besler.

SAÇ BAKIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER


1)Saç bakımında dikkat edilmesi gereken ilk kural düzenli olarak saç kırıklarını kestirmek, saç kesiminizi düzenli olarak uygulatmak saça uzaması için fırsat verir.

2)Diğer bir önerimiz ise beslenme düzeni de sağlıklı saçların püf noktalarından biridir. Yedikleriniz saçınızı besler ve yapısını güçlendirir.

3)En önemli noktalardan biri de duş ve duş sonrası bakımdır: Doğru ürünleri kullanmak saç bakımının altın kurallarından bir tanesidir.

4)Duş sırasında dikkat etmeniz gereken başka bir nokta ise ılık su ile saçları yıkamak ve son durulama suyunu ise mümkün olduğu kadar soğuk su ile almak gerektiğini belirtmek isteriz.

5) Duş sonrasında saçları sert olmayan pamuklu bir havluyla ıslaklığını almalıyız.

6) Saç kurutma makinesini çok fazla kullanmak ve aşırı sıcağa maruz bırakmak saçlarınızın kırılmasına neden olacaktır.

7) Saçlarınızı kuruttuktan sonra mutlaka saç kreminizi veya bakım yağınızı sürün.

8) Haftada en az iki defa kullanılan saç bakım yağı, saçın uçlarını besler ve parlaklık daha çok hacim kazanmasını sağlar.

9) Haftada bir defa saç köklerine uygulanacak saç bakım maskesiyle saç köklerini güçlendirmek mümkün.

10) Kısacası sağlıklı ve uzun saçın tanımlayacak olursak: Doğru saç kesimi, doğru kuaför ve doğru bakım ürünlerini düzenli olarak yaptırırsanız sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git