Kabakla saç uzatma maskesi


Kabakla saç uzatma maskesi
15 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 636 kez okundu.

Kabakla saç uzatma maskesi

Saç uzatmak uzun bir zaman almaktadır. Bu durumda saçlarımız kısa ve saç uzatmak istiyorsak epey bir sıkılıyoruz demektir. Ancak bu sıkıntılı olan süreyi kısaltmak bizim elimizdedir. Doğal yollar sayesinde saç uzatmanın çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Şimdi sizlere belki de daha önce hiç duymadığınız çok etkili olan bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Kabak ile sizler de saç uzatma maskesi yaparak saçlarınızı kolay bir şekilde uzatabilirisiniz. Doğanın bize sunduğu mucize bitkilerden biri olan kabak saç uzatmada da oldukça etkilidir. Bu güne kadar birçok maske ya da kür denemiş ancak sonuç alamamış olabilirsiniz ancak kabak ile saç uzatma maskesinden kesinlikle sonuç alacaksınız.

Kabak İle Saç Uzatma Maskesi Nasıl Yapılır?

Uzun ve gür olan saçlar için:

  • 4 yemek kaşığı suda haşlamış olduğunuz bal kabağının püresi.
  • 2 yemek kaşığı katı şekilde olan Hindistan cevizinin yağı
  • 2 yemek kaşığı bal maddelerini kullanmanız gerekmektedir.
  • Seyrek ve kısa olan saçlar için:
  • 2 yemek kaşığı suda haşlamış olduğunuz bal kabağının püresi.
  • 1 yemek kaşığı katı olan Hindistan cevizinin yağı
  • 1 yemek kaşığı bal

Kabağı kesip çekirdeklerini çıkardıktan sonra küp küp doğrayın ve su içerisinde haşlayın. Haşladığınız kabak içerisinden 4 yemek kaşığı alarak bir kâseye koyun. İçerisine 2 yemek kaşığı katı şekilde olan Hindistan cevizi yağı ve 2 yemek kaşığı bal ekleyerek güzel bir şekilde karıştırın. Saçlarınıza hazırlamış olduğunuz bu karışımı sürüp bir bone geçirin ve maskenizi saçınızda 15 dakika boyunca bekletin. Daha sonrasında ise her zaman ki gibi soğuk su ile saçlarınızı durulayın. Bu uygulamayı haftada bir kez yaptığınızda saç uzatmanın aslında ne kadar kolay bir yolunun daha olduğunu anlamış olacaksınız.

Bu Maskeyi Mutlaka Deneyin


Kabak ile saç uzatma maskesi kesin bir şekilde işe yaramaktadır. Ancak düzenli bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Haftada bir kez uyguladığınızda mutlaka bir sonuç alırsınız. Malzemeleri hazırlarken mutlaka tarife uymalı ve saçınızda bekletme süresini de 15 dakikadan daha az tutmamalısınız. Artık saçlarınızın uzamasını beklerken sıkılmanıza gerek kalmayacaktır.

 

 

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git