Hızlı bir şekilde saç uzatma önerileri nelerdir?


Hızlı bir şekilde saç uzatma önerileri nelerdir?
24 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 40 kez okundu.

Çoğu kadın saçlarının uzun olmasını, parlak görünmesini ve dolgun durmasını istemektedir. Bu nedenle saç uzatma önerilerini oldukça merak etmektedir. Saç uzatma yöntemleri sayesinde saçlarınızın hem güçlü hem de sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz. Bu nedenle aşağıdaki maddelere göz atmanız gerekmektedir.

Saçlarını uzatmak isteyen kadınlar hangi yöntemleri deneyebilir?

Genellikle kadınlar bir anlık değişim kararı alarak soluğu hemen kuaförde almaktadırlar. Kestirdikleri saçlarından bir an için memnun kalsalar da sonradan pişman olup üzülmektedirler. Saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Saçınızı uzatmak için çıtçıt ya da postiş almanıza gerek yok. Saç uzatmayı doğal yöntemlerle yapabilirsiniz. Her saç tipi için uygulayabileceğiniz bu önerileri aynı zamanda her gün ve istediğiniz zaman diliminde yapabilirsiniz. Saçınızı kestirip pişman olduysanız o kadarda üzülmenize gerek olmayacak tavsiyeleri gelin beraber inceleyelim.

Duş almak

Duş almak hem günün stresini atmanızı sağlayacak hem de rahatlamanıza yardımcı olacak doğal tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Duş alırken saçınızın ön kısmından arkaya doğru masaj yapmanız saçlarınızın uzamasını sağlayacak başlıca maddelerden biridir. Masaj sayesinde kan akışı hızlanmaktadır ve saç kökleriniz daha da güçlenmektedir. Bu nedenle de saçınız olduğundan daha hızlı uzayacaktır.


Saç kestirmek

Saçınızı kestirmek daha da uzamasına neden olur efsanesini mutlaka dinlemelisiniz. Gerçekten de kırılan saç uçlarını aldırmak saçlarınızın hem sağlıklı hem de daha hızlı uzamasını sağlamaktadır. Her 2 ayda bir kesilen saçların hızla uzadığına şahit olabilirsiniz.

Krem kullanmak

Saçınıza uygun saç kremi kullanımı da oldukça önemli maddeler arasında yer almaktadır. Şampuan ile saçınızı temizlerken krem ile saçınızı besleyeceksiniz. Böylelikle saçlarınız hızlı bir şekilde uzayacaktır. Hatta bazı zamanlarda şampuan kullanmayıp saç kremi ile saçlarınızı temizleyebilirsiniz.

Saç düzleştiricisi ve maşa kullanmak

Saçınızı şekillendirmek için kullandığınız saç düzleştiricisi ve maşa gibi yüksek ısı veren ürünleri kullanmamanız önerilmektedir. Bu ürünler hem yüksek ısı vererek saça zarar vermektedir hem de kırıkların oluşumunu sağlamaktadır. Bu nedenle de saçlarınız sağlığını kaybetmiş olacaktır.

Soğuk su kullanımı

Saçlarınızı yıkarken genellikle sıcak ya da ılık su tercih ediyorsunuz. En son yıkama işlemini yaptıktan sonra durulama işleminde de soğuk su kullanmanız önerilmektedir. Soğuk su kullanmak saçınıza şok etkisi yaratacağı için, saç diplerinize ulaşarak hızlı uzamanın adımlarını atacaksınız.

Beslenmek

Saçınıza iyi gelen C ve E vitamini içeren besinlerdir. C ve E vitamini deposu olan besinleri tüketerek saçınızın sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

Yastık kılıfı

Saçlarınızın dökülmesinin nedenleri arasında yastık kılıfının olduğunu biliyor muydunuz? Bunun önüne geçmek için saten kılıflı yastık kullanmalısınız. Bu sayede saçlarınızın dökülmesinin önüne geçebilir ve daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git