Hint Kınasıyla Saç Boyama Nasıl Yapılır?


Hint Kınasıyla Saç Boyama Nasıl Yapılır?
20 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 239 kez okundu.

Kadınlar saçlarını Hint boyası ile boyamaya karar verdilerse dönüşü olmayan bir yola girdiklerini bilmeleri gerekir. Kadınlar Hint kınasıyla saç boyama nasıl yapılır demeden önce bu konuda kesin kararlı olunmalıdır zira bir kez saçlarda Hint boyası kullandıktan sonra normal saç boyası ile saçın rengini değiştirmek mümkün olmaz. Saçta Hint boyası kullanılmış olan bölgeler boya tutmaz.

Hint Kınasıyla Saç Boyama Nasıl Yapılır

Hint Kınası İle Saç Boyamanın Teknik Özellikleri

Hint kınasında iki renk vardır. Siyah ve kızıl saç rengi sağlamaya uygun olan Hint kınasında bu iki renk karıştırılarak yeni tonlar elde edilebilir. Kadınlar Hint boyası ile saç boyama nasıl yapılır dediklerinde saçlarının uzunluğuna göre gereken boya miktarını temin etmelidir. Saçlar uzunsa iki ya da üç paket Hint boyası kullanılmaktadır kısa saçlarda ise bir paket yeterli olur. Hint boyası hazırlanırken bir paket boyaya, bir yemek kaşığı limon ve bir yemek kaşığı badem yağı eklenir. Badem yağı yerine saf zeytinyağı da kullanılabilir. Boya önce saçların dibine uygulanır daha sonra uçlara doğru yayılır. Koyu kızıl tonları isteniyorsa kızıl saç için uygun olan Hint boyasının içine soğan kabuğu katmak uygun olur.

Kadınlar saçlarına Hint boyası uygularken mutlaka eldiven kullanmalıdır. Hint boyasının kalıcı olduğu unutulmamalıdır ve saçsız deriye boya bulaşırsa derhal şampuan yardımıyla yıkanmalıdır. Hint kınasının normal boyalar gibi ilaçla çıkartılması mümkün değildir bu nedenle uygulama yapılırken ellere ve saçsız deriye bulaşmamasına dikkat etmek gerekir. Saça uygulanan Hint boyası saçta bir saat bekletildikten sonra yıkanır ve uygulama ayda bir kez tekrar edilir.


Hint Kınasıyla Saç Boyama Nasıl Yapılır

Hint Kınasının Yararları

Kadınlar saça yararlı ve doğal olduğu için Hint boyası ile saç boyama nasıl yapılır diye sorarlar. Hint boyası doğal olduğu için bu uygulama saçlara zarar vermez. Saçların daha sağlıklı ve parlak görülmesini de sağladığı için tercih edilmektedir. Tamamen doğal bir malzeme olan Hint kınası saç derisine ve cilde de zarar vermez. Bu nedenle güvenle kullanılabilecek bir boyadır. Kişinin saçları kuruysa saç derisinde kepeklenme oluşmasına neden olabilir fakat badem yağı ile saç derisine masaj yapılmak suretiyle bu sorun giderilebilir.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git