Her dönem kesebileceğiniz saç modelleri


Her dönem kesebileceğiniz saç modelleri
7 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 83 kez okundu.

Bu saç stillerini her zaman yapabilirsiniz!

Kadınların kendilerinde önem verdiği en önemli noktaları da saçlarıdır. Bu nedenle mutlu oldukları ya da mutsuz oldukları zamanlarda genellikle saçlarını kestirirler. Her sene farklı saç stilleri moda olsa da modası hiç geçmeyen saçlar da mevcuttur. Bazı kadınlar risk almayı sevmedikleri için de bu kesimleri tercih etmektedir. Siz de yüz şeklinize uygun bulduğunuz bu modellerden birine karar verip, saçınızı kestirebilirsiniz.

Kadınlar sürekli değişim içinde oldukları için özellikle birkaç ayda bir saçlarında değişiklik yapmak isterler. Riskli modelleri tercih etmek yerine modası geçmeyecek modelleri tercih etmek herkesin istediği ufak değişiklik arasında yer almaktadır.

Özellikle kadınlar kuaförlerde vakit geçirdiği zamanları çok severler. İşin içine değişiklikte giriyorsa bir heves kuaförün yolunu tutmuşlardır. Saçınızı kestirmek istiyor ve riskli bir model istemiyorsanız kesinlikle aşağıdaki modelleri düşünmenizde fayda var. Modelleri incelerken yüz şeklinize uygun olan modellere karar vermeniz önerilmektedir.

Düz ve kahküllü kesim

Genellikle kadınlar düz kesim saçları oldukça beğenmektedir. Bunun üzerine kahküllü kestirdiğiniz bir saç modeli sizde hem değişiklik yaratacak hem de modası hiç geçmeyen bu modeli kullanmaya başlayacaklardır. Alın kısımları geniş ve yüzleri uzun ya da kare olan kadınların tercih etmesi gereken kesimlerden biridir.


Bob kesim

Oval yüz şekli olan kadınların kesinlikle tercih etmesi gereken modeller arasında yer almaktadır. Küt saçlar ve bob kesim oval yüz şeklinde daha çok yakışmaktadır. Bob kesim genellikle arka tarafı kısa ön tarafı ise uzun kalan kesim çeşididir. Bu nedenle kesim araştırması yaparken yüz şeklinize göre yapmanızı önermekteyiz.

Düz ve ortadan ayrılmış kesim

Yanaklarınız tombulsa ve yüz şekliniz yuvarlaksa kesinlikle bu modeli denemenizde fayda vardır. Düz ve ortadan ayrılmış kesim her kadın tarafından kullanılsa da yakışan ve yakışmayan olmak üzere ikiye ayrılan bir kesim bulunmaktadır. Kesimin yakışmaması yüz güzelliğinizle alakalı değildir, tamamen yüz şeklinizle alakalıdır.

Düz ve yandan ayrılmış kesim

Modası hiç geçmeyecek modeller arasında yer alan düz ve yandan ayrılmış kesim saçlarınızı her yıl kullanabilirsiniz. Özellikle yüz şekli kalp biçiminde olan kadınların kullanması gereken bu saç modeli en popüler kesimlerden biridir.

Dalgalı ortadan ya da yandan ayrılmış kesim

Bir diğer önemli kesimler arasında yer alan dalgalı ortadan ya da yandan ayrılmış kesimdir. Yüz çevresi üçgen olan ve çene kısmı sivri olan kadınlar tarafından kullanıldığı zaman oldukça güzel bir görünüm kazanmaktadırlar.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git