Güzellik ve Yemekler


Güzellik ve Yemekler
16 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 529 kez okundu.

2017’nin sonlarına doğru gelinirken bugün sizlere moda ve güzellik konularından bahsedip daha sonra biraz mutfak konularına gireceğiz. Sitemizdeki konulardan hali hazırda en popüler saç modellerine ulaşabiliyorsunuz. Biraz daha konuya geniş açıdan bakarsak trend günden güne değişse de güzellik ve moda kavramı belirli konseptlere bağlıdır, bunu modacılar evirir çevirir biraz da üzerine çalışarak kadınların önüne sunar. Güzelliğin dahi bir matematiği var, buna göre ürünler sunulur ve estetik cerrahlar bu sayısal değerlere bakarak ameliyatları gerçekleştirir. Bitkilerin bir orana bağlı kalınarak karıştırılıp doğal kürlerin oluşturulması da yine bu uyuma verilebilecek güzel örneklerdendir.

Güzellik ve Moda

Uyum ve matematik dedik, bunlar karşımıza en çok aslında mutfakta, yemek tarifleri sırasında çıkar. Bir yemeğin belli bir temel şablonu vardır ve farklılıklar bu ana hatta, küçük oynamalarla ortaya konur. En başarılı aşçılar yemeklerini defalarca farklı farklı tariflerden yola çıkarak yaptıkları yüzlerce yemekten sonra en optimum lezzeti bulurlar, bir nevi eğitim gibidir bu. Yemek tarifleri sırasında söylenen sevgimi kattım olayı da budur aslında.

Son olarak güzellik konusunda, doğal güzelliğinizin ortaya çıkmasına fırsat verin. Günümüzdeki makyaj yapma yaşı öyle düştü ki, sanırım 12-13 civarıdır. Küçük yaşta özendirilen yavrularımızın kendi güzelliklerini görmelerine izin vermiyoruz ve kozmetik dünyasına bağlı bir hayat yaşamasına seyirci oluyoruz. Buna engel olmalı. Farzedelim ki, tamam kişinin burnu büyük bunu yaptırdı fakat yanağına, gözlerine ki artık alna kadar çıktı bu makyaj olayı, bu kadar müdahale çok fazla. İstemeden çocuklarımızı kozmetik dünyasının ellerine atıyoruz. Almanya’dayken bir iş mülakatına girmiştim, Kadını ben inanılmaz resmi bir kıyafetle beklerken, kadın abartmıyorum pijamadan bozma bir kıyafetle karşıma çıkageldi ki burası bir yazılım satış şirketiydi. Fakat konuşma başlayınca fark ettim ki, kadında öyle bir kendine güven vardı ki şaşırırsınız. Dikkat edilecek nokta mı? Kadın sıfır makyajla karşımdaydı. Şimdi sizlere soruyorum, kaçınız hiçbir makyaj yapmadan dışarı çıkabilir, sıfır dedim bakın…


Bunlar da ilgini çekebilir

Güzellik ve Yemekler Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Iffet Mumcu dedi ki:

    tekrardan cok sagolun

  2. Isit Gursel dedi ki:

    ellleriniz dert gormesin

Sayfa başına git