Gidilecek yere göre makyaj önerileri nelerdir


Gidilecek yere göre makyaj önerileri nelerdir
6 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 70 kez okundu.

Mekana göre makyaj önerileri nelerdir?

Makyaj yapmak sadece güzel görünmek değildir. Bunu yaparken nereye gideceğinizi bilmeli ve ona göre yapmalısınız. Cenazeye giderken bile makyaj yapan kadınlar var fakat burada önemli olan nude bir tercihtir. Eğer o ortamda parlak ve ışıl ışıl bir makyaj yaparsanız herkesin gözü sizin üzerinizde olur ve ayıp etmiş olursunuz. Bu nedenle her ortamın makyaj çeşidi farklıdır. Genellikle kutlama akşamlarında yapılması gereken makyajları açıklansa da aşağıdaki makyaj tüyolarını istediğiniz zaman istediğiniz yerde yapabilirsiniz.

Kadınların makyaj konusundaki sanatını herkes bilmektedir. Özellikle eyeliner çeken bir kadını izleyen erkek, ona hayran olarak bakmaktadır. En zor sürülen makyaj ürünlerinden biri olan eyelinerı kullanırken kadınlar tek bir çizgi halinde kullanmaktadır ve bu durum oldukça zordur. Gün geçtikçe ve makyaj yaparak eliniz alıştığı için size kolay gelmektedir. Mekana göre makyaj önerilerini aşağıdaki gibi inceleyebilir ve istediğiniz makyajı seçerek yapabilirsiniz.

Gece kulübüne yapılan kutlama makyajı

Makyajınızı en çok abartacağınız mekanlardan biridir. İstediğiniz gibi ışıltıyı ve parıltıyı yüzünüze katabilirsiniz. Eğlencenin dibine vuracağınız gece kulübü mekanlarında spot ışıklarla birlikte farklı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Genellikle parlak renkler kullanmalı ve yüzünüzü parlatmalısınız. Rujlarınızı da parlak seçerek, simli farlar ve şeftali ya da pembe tonlarında allıklar kullanabilirsiniz. Aynı zamanda gözlerinizi ortaya çıkarmayı ihmal etmemelisiniz. Eyeliner ve rimel ile birlikte kusursuz bir göz makyajı yapmanız gerekmektedir. Eğer bronz bir ten istiyorsanız fondöteninizi 2 kat kullanabilirsiniz. Gece kulübünün aydınlatmaları sayesinde bronz görüntünüz hoş duracaktır. Tüm bunları yaptıktan sonra şık bir elbise ona uygun çanta ve ayakkabı ayarlamayı unutmamalısınız.


Aile ya da arkadaşlarla evde yapılan kutlama makyajı

Bu ortamda yapmanız gereken makyaj tekniği doğal olmalıdır. Toprak tonları ya da ten rengi kullanarak yapacağınız makyajlar her zaman geçerlidir. Şeftali tonlarında hafif bir allık sürebilirsiniz. Genellikle makyajın en az yapıldığı ortamlardan biridir. Bu nedenle sadece bir rimel ve eyeliner bile sürebilirsiniz. Bu nedenle aşırı bir makyaj yapmanıza gerek olmayacağı için rahat şekilde takılabilirsiniz.

Restoranda yapılan kutlama makyajı

Genellikle sevgilinizle veya eşinizle gittiğiniz bir yemek olduğu için yüzünüzün porselen şekilde olması gerekmektedir. Makyajınıza başlamadan önce nemlendirici sürerek kuru olan cildinizi onarmalısınız. Fondöten ve pudradan uzak durmalı ve direk göz makyajınızı yapmalısınız. Rimelinizi düzgün sürerek topaklanmaları engellemelisiniz. Eyelinerınızı ise tek bir çizgi halinde çekmeniz gerekmektedir.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git