Gelinler için Sade Makyaj Önerileri


Gelinler için Sade Makyaj Önerileri
1 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 68 kez okundu.

Artık düğünler sonbahar ve kış aylarında da tercih ediliyor. Durum böyle olunca, gelin olacaklara sade ya da diğer adıyla doğal makyaj yüzde makyaj yokmuş gibi duran makyajdır. Günümüzde artık geçmişte olan abartı makyaj yerine doğal gelin makyajı tercih ediliyor. Doğal gelin makyajı için ihtiyaç olanlar; yüz renginde bir fondöten, pembe ya da toprak tonlarında mat far, nüde tonlarında ruj, eyeliner ve rimel. Eğer cildiniz kusursuz ise fondöten kullanmanıza bile gerek yok fakat sizin gününüz olduğu için bu durum o zaman geçersiz olunmalı ve hafif bir fondöten kullanılmalıdır. Düğününüzde sade makyaj tercih edecekseniz eyelineri ince çekilmeli gibi bir kesinlik yok aksine kalın çekilmesi daha da iyi duracaktır. Başka bir tüyo verecek olursak, gelin makyajında cildinin mat ve solgun görünmesi yerine daha canlı ve sağlıklı görünümlere yönelmelisin. Bunun için fondötenin içine birkaç damla aydınlatıcı ekleyebilirsin. Fondötenin daha ışıltılı olması daha gün boyu doğal ve sağlıklı bir ışıldama sağlayacak. Allık konusuna gelince, gelin makyajında mutlaka pembe allık kullanmanı öneriyoruz. Pembe allık sayesinde yanakların daha doğal ve sade görünecek. Sizler için hazırladığım ufak tüyolar ile makyaj konusunda daha da bilgili olacaksın ve makyaj koçuna neler istediğini daha detaylı anlatabileceksin.

Bronz Ten Makyajı

Beyaz gelinlik ile bir bütün oluşturacak olan bronz ten makyajıdır. Broz ten makyajı için ihtiyacın olan kontür ve bronzer tekniğinden yararlanabilirsiniz. Özellikle elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak için kontür yatırmanı öneriyoruz. Daha sonra elmacık kemiklerine bronzer uygulatarak harika bir görünüm elde edebilirsin. Gelin makyajında da genellikle gözler daha ön planda olduğu için allık şeftali ya da pembe tonların bir allık olmalı. Uygulamayı ise yüz tipine uygun yapmalısın. Bu yüzüne daha doğru bir ifade verir. Yüzünün daha doğal görünmesini istiyorsan allığı elmacık kemiklerine, alnına ve burnunun ucuna büyük bir fırça ile uygulatmalısınız.

Aydınlatıcı Kullanın


Gelin makyajının en önemli noktalarından biri aydınlatıcıdır. Gece boyu yüzünün enerjik ve ışıl ışıl görünmek için aydınlatıcını o geceye özel biraz daha fazla kullanabilirsiniz. Yüzünün mat görünümünü engelleyecek ve gecenin parlayan kraliçesi olacağına netlik getirebiliriz.

Sade Göz Makyajı

Sade gelin makyajı yapacaksanız eyelinerden vazgeçmemenizi tavsiye ederiz. Eyelenir kullanımı tercihe göre değişebilir belki sadece göz kalemi ya da far uygulatmak isteyebilirsiniz. Fakat bizim tercihimiz eyeliner çektirmenizden yana göz yapınız da buna müsait ise makyaj koçunuza mutlaka eyelenir çektirin. İyi bir rimel ve kirpik kıvırıcısı ile göz makyajın tamamlanmış olacaktır. Göz makyajında en önemli iki kriter var. Gözlerini büyük göstermek ya da göstermemek işte bütün mesele bu diyebilirim. Büyük göstermek için alt kirpiğinin dışına, küçük göstermek için gözünün içine kalem çektirmelisiniz. Makyaj bitiminde takma kirpik kullanımını da unutmamanızı tavsiye ederiz.

Ruj Rengi

Rujunuzun rengi ise mümkün olduğunca allığına yakın tonlarda olmalı. Böylece daha doğal görüneceksin. Rujundan bir ton koyu renk dudak kalemi ile dudaklarını çerçeveleyerek rujunun daha kalıcı olmasını sağlayabilirsin. Dudaklarını doğal bir şekilde dolgun göstermek istersen de dudaklarının ortasına parlatıcı sürebilirsin. Tercihinizi doğal ve mat renklerden yana kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git