Gelin Topuzu Nasıl Yapılır?


Gelin Topuzu Nasıl Yapılır?
1 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 4.353 kez okundu.

Gelin Topuzu Nasıl Yapılır?

Eğer siz de düğün gününüzün büyük bir kısmını kuaförde geçirmek ve yüzlerce lira para harcamak istemiyorsanız düğün saçınızı ve makyajınızı kendiniz yapabilirsiniz. Bu yazımızda düğün konseptlerine göre hangi gelin topuzu modelinin nasıl yapılacağından kısaca bahsedeceğiz.Salon düğünleri ile başlayalım. Şık bir salon düğünü için yapacağınız saç modeli tercihi düğünün konseptine uyacak biçimde şık ve ağır olmalıdır. Bunun için ideal topuz modeli tepeden olmakla beraber enseden topuz modelleri de tercih edilebilir.
Tepeden gelin topuzu modelini yapmak için işe saçlarınızı düzleştirerek başlayın. Daha sonra saçlarınızın üst kısımlarından orta kalınlıkta bir katman ayırarak saçınızın altta kalan kısımlarıma hafifçe krepe atın. Yalnızca saçınızın arka kısımlarında krepeyi belirginleştirin ki saçlarınız hacimli görünsün. Daha sonra saçlarınızı isteğinize göre geriye doğru tarayarak ya da ortadan ikiye ayırarak saçınızın tepesinde ya da isteğe göre ensenizde konumlandırın. Saçlarınızı sıkıca topladığınıza emin olduktan sonra bir topuz tokası yardımıyla ya da saçlarınızı özenle kendi etrafında dolayarak bir topuz elde edin. Tel tokalar yardımıyla iyice tutturduğunuzdan emin olun. Son olarak saçlarınızı biraz argan yağı ya da spreyle iyice sabitleyin. Bu aynı zamanda elektiriklenmeyi de engelleyecektir.

 

Gelin Saçı Modelleri 2017 Düğün Saç Kesimleri

Topuz saç modelleri son derece sade olduklarından düğünün konseptine uygun hale getirmek için gelin tokası ya da gösterişli bir duvak ile desteklenmelidir. Tepede konumlandıracağınız bir topuz için seçtiğiniz duvak ta tepeden, topuzunuza tutturulmalıdır.

 


GALERİMİZİ GEZİN

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Gelin Topuzu Nasıl Yapılır? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Bengi Karan dedi ki:

    Ben böyle saç kestirsem mahalleye almazlar beni be

  2. Emek Taskiran dedi ki:

    biraz daha uzun yazin bi dahaki sefere

  3. Beyaz Pasa dedi ki:

    sac kesimleri icin sizden baskasini bilmiyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git