Evde yapılan dudak kremi ürünleri nelerdir?


Evde yapılan dudak kremi ürünleri nelerdir?
26 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 36 kez okundu.

Dudak kremi yapmak istiyorsanız evde birkaç ürünler birlikte bunu başarabilirsiniz. Bu sayede kimyasal maddelerden uzak durmuş olacaksınız ve cildinize ya da dudağınıza herhangi bir zarar gelmeyecektir. Sağlıklı bir şekilde yapacağınız tüm dudak kremi ürünleriyle kış aylarında dudaklarınızı koruyabilirsiniz. Genellikle dudaklar kış mevsiminde çatlamaya başladığı için dudak kremleri kullanılmaktadır.

Dudak kremi ürünlerinizi kendiniz yapabilirsiniz!

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte dudaklarınızda oluşacak olan çatlamaların önüne her zaman kremle birlikte geçmeniz gerekmektedir. Bunun için ilk önce ölü derileri yok etmeli ve daha sonrasında krem sürmelisiniz. Kadınların dikkat ettiği noktalardan biri de dudak kremleridir. Eğer hazır ve kimyasallara bulaşmış kremleri istemiyorsanız, evde pratik bir şekilde dudak kreminizi hazırlayabilirsiniz. Bu sayede dudağınıza sürdüğünüz kremin doğal olmasından kaynaklı daha yararlı olacağı da kesindir.

Dudak kremi karışımını yaparken aktardan ya da internetten alacağınız birkaç madde de mevcuttur. Bu nedenle sadece evdeki malzemelerle yapılamamaktadır. Hangi meyveyi seviyorsanız içine katabileceğiniz birbirinden farklı karışıklarla birlikte kendinize özel olan kreminizi sağlıklı bir şekilde üretebilirsiniz. Dilerseniz yaptığınız bu kremleri arkadaşlarınıza ya da ailenize hediye edebilirsiniz. Emek isteyen bir karışım olduğu için manevi değeri de oldukça yüksek olacaktır.

Dudak kreminizi yaparken hayalinizde olan malzemeleri kullanarak da içeriğini kendinize göre değiştirebilirsiniz. Genellikle her kadın aynı kokulardan hoşlanmadığı için malzemeleri değiştirmektedir. Burada önemli olan tek şey karışımların soğumasını beklemeniz ve soğuduktan sonra istediğiniz şekilde kutulara yerleştirmeniz olmalıdır. Kadınların vazgeçilmezi olan dudak kremlerini yapmanız için aşağıdaki maddelerden destek alabilirsiniz.


Meyve şöleni

Almanız gereken malzemeler; 2 çorba kaşığı bal mumu, 2 çorba kaşığı shea yağı, 4 çorba kaşığı badem yağı ve 10 ya da 12 damla olacak şekilde istediğiniz bir meyvenin yağı (çilek, vişne, şeftali olabilir.) alacağınız ürünlerdir. İlk olarak bal mumunu erittikten sonra içine bütün malzemeleri katarak güzel bir şekilde karıştırmalısınız ve dilediğiniz kutulara yerleştirmelisiniz.

Hindistan cevizi mucizesi

Almanız gereken malzemeler; 1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 çorba kaşığı kakao yağı, 1 çorba kaşığı bal mumu, 1 çay kaşığının çeyreği kadar hint yağı ve 1 çay kaşığının yarısı kadar vanilya gerekmektedir. İlk olarak Hindistan cevizi yağı, kakao yağı ve bal mumunu bir tencerede eritene kadar kaynatmanız gerekmektedir. Daha sonrasında hint yağını ekleyerek kaynatmaya devam etmelisiniz ve vanilyayı da eklemelisiniz. Güzelce karıştırdıktan sonra soğumasını bekleyerek kutularınıza yerleştirebilirsiniz.

Vanilya

Kokusu bakımından kadınların en çok sevdiği ürünlerden biri de vanilyadır. Alacağınız malzemeler ise; 2 çorba kaşığı shea yağı, 2 çorba kaşığı bal mumu ve 2 çorba kaşığı vanilya gerekmektedir. Bal mumu ve yağı iyice erittikten sonra vanilyayı içine eklemelisiniz. Doğru bir şekilde karıştırdıktan sonra soğumasını bekleyerek kullanıma başlayabilirsiniz. Dilerseniz bu karışımda vanilya yerine istediğiniz ürünü ekleyebilirsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git