Evde Saç Boyamak İçin İpuçları


Evde Saç Boyamak İçin İpuçları
13 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 332 kez okundu.

Bayanların en büyük aksesuarları olan saçları güzellik açısından büyük önem taşımakta olup, bazen değişiklik için saç renklerinin değişmesi uzmanlarında açıkladığı üzere psikolojik anlamda olumlu bir işarettir. Tabi ki saç boyalarının zararları bulunmaktadır. Fakat saçını boyatmak isteyen bir kişi sürekli bunu tekrarlamaması kaydı ile çok da büyük zararı yoktur. Saç boyatmak günümüzde kuaförler aracılığı ile gerçekleşmekte olup, bayan kuaförleri boyama için özellikle uzun saçlara fazlaca para istemektedir. Bayanlar her ne kadar güzelliğinden ödün vermemek amacı ile kuaförlere boyatsa da bazı bayanlar bunu kendisi yapmak isterler. Saç boyamak aslında kolay gibi görünse de bazı renklerden bazı renklere geçiş zor olabilir. Bunun için sizlere evde saç boyamak için püf noktalarından bahsedeceğiz.

Evde Saç Boyamak İçin İpuçları

Saç Boyamanın Püf Noktaları

Saç boyama aşamaları aslında oldukça kolaydır. Satın aldığınız boyanın içerisinde oksijen suyu ve boya çıkmaktadır. Bunu karıştırarak saç uygulamanız ve 45 dakikalık bir süre bekleyerek saçınızı yıkamanız halinde hemen hemen herkes istediği renge ulaşır. Fakat bazı püf noktaları ile saçınızın ideal rengine ulaşmasını sağlamanız mümkün olacaktır. Bu püf noktalarından aslında en önemlisi boya içerisinde bulunan talimatlara uymak olacaktır. Çünkü her boyanın özellikleri farklı olabilir. Evde saç boyamak için ipuçlarından olan bu duruma uymazsanız saçınıza zarar verebilirken, aynı zaman da istediğiniz renge ulaşmanız da mümkün olmayabilir. Bunun için kesinlikle aldığınız markanın kutusunun içerisinde bulunan kullanımını anlatan talimatları mutlaka uygulamanız gerekmektedir.

Evde Saç Boyamak İçin İpuçları


Saçınızı Boyayan Kişiyi Dikkat Edin!

Saçınızı boyayan kişinin oldukça önemi vardır. Çünkü özellikle uzun saçlıysanız saçı boyayan kişi bu durumda baştan savma iş yapabilir. Bu da saçlarınızın alacalı bir renk almasına neden olur. Bunun için saçınızı boyayan kişi kesinlikle daha önce saç boyamış ve bu işi bilen birisinin olması gerekir. Saçınızı ayrı bölümlere ayırarak iyi şekilde yedirmesi ve saç boyası fırçalarını kullanılması oldukça önemlidir. Aksi halde saçın belli kısımları boya görmediği için farklı renk kalabilir. Saç boyaması bazı zamanlarda sadece dip boyası olarak yapılırken bazı zamanlarda ise komple boyama yapılmaktadır. Dip boyası tabi ki diğerlerine göre kolay olsa da onda da saçınızı boyayan kişilere dikkat etmeniz gerekmektedir. Evde saç boyamak için ipuçlarını sizlere verdik. Uygulayarak kolaylıkla boyama işlemini yapabilirsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Evde Saç Boyamak İçin İpuçları Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Aysun Demir dedi ki:

  tesekkurler

 2. Aycan Onay dedi ki:

  bekliyorum yeni yazinizi

 3. Gulsah Kartal dedi ki:

  tesekkurler

 4. Berna Ertegun dedi ki:

  Ben böyle saç kestirsem mahalleye almazlar beni be

 5. Tulin Boran dedi ki:

  sac kesimleri icin sizden baskasini bilmiyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git