Evde Kolaylıkla Yapılabilecek Saç Modelleri


Evde Kolaylıkla Yapılabilecek Saç Modelleri
25 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 351 kez okundu.

Bayanlar için saçlar oldukça önemlidir. Dış görünümlerinin tamamlayıcısı olarak her bayan günlük hayatında kombinine uygun saç modeli kullanmaktadır. Özellikle de uzun saçlı iseniz saçlarınızı kolaylıkla pek çok şekle sokabilirsiniz. Bayanların en çok tercih ettiği saç modellerinden birisi örgü modelleridir. Evde kolaylıkla yapılabilecek saç modelleri arasında örgü saçın pek çok farklı modeli bulunmaktadır. Bu örgü modellerini pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz. Özellikle örgü topuzlar sizlerin daha şık bir görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır. Bunun için saçınızı bir topuz tokası ile toplayıp, dağınık bir topuz yapabilirsiniz. Daha sonra da bu topuzun etrafını ördüğünüz ince saçınız ile çevreleyebilirsiniz. Oldukça romantik ve şık bir görünme çok vaktinizi harcamadan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Evde Kolaylıkla Yapılabilecek Saç Modelleri

Kurdele Saç Modeli

Saçlarınızı açık kullanmayı seviyor iseniz ve farklı bir saç modeli denemek istiyor iseniz açık saçlarınıza kurdele modelini uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın ön kısmına bir tutam saçı alarak arkada toplayınız ve saçlarınızın alt kısımları salık kalsın. Daha sonra topladığınız bu saçı bir toka ile küçük topuz haline getirin ve iki yanından parmaklarınız ile kurdele olacak şekilde ayırınız. Bu saçınızın ortasını da tel toka ile tutturunuz.  Daha sonra tel tokanın görünmemesi için de üzerinden saçınızı geçirin ve bu saçı da alttan tutturunuz.

Evde Kolaylıkla Yapılabilecek Saç Modelleri


Farklı bir saç modeli için de yandan dağınık topuz kullanabilirsiniz. Bu saç modeli sizi oldukça sempatik gösterecektir. Bunun için saçınızı ikiye ayırın ve sağ ya da sol ne tarafı tercih ediyor iseniz kulak hizanızda saçınızın bir kısmı ile topuz yapınız. Yaptığınız bu topuzun etrafını da diğer bıraktığınız saç ile dağınık bir şekilde sarınız. Topuzunuzu en son dağıtarak daha salaş bir görünüme ulaşmasını sağlayınız. Evde kolaylıkla yapılabilecek saç modelleri arasında bir de dalgalı saç modellerini tercih edebilirsiniz. Daha doğal bir dalga elde etmek için saçlarınızı birkaç kısıma ayırınız ve tek tek bu kısımları küçük topuzlar yaparak tutturunuz. Daha sonra saçlarınıza ısı uygulayınız ve bir süre bekletiniz. Saçlarınızı açtığınızda biraz elinizle dağıtmayı deneyiniz. Artık doğal dalgalı saçlara sahipsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Evde Kolaylıkla Yapılabilecek Saç Modelleri Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Erendiz Soysal dedi ki:

  bekliyorum yeni yazinizi

 2. Isit Gursel dedi ki:

  gercekten cok begendim

 3. Aysun Demir dedi ki:

  bu modelden baska var mi

 4. Aycan Onay dedi ki:

  Bu saç modellerini denemem gerekli

 5. Ulku Yakin dedi ki:

  bu tarza bayiliyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git