Erkeklerde Yüz Şekillerine Göre En İyi Saç Modelleri


Erkeklerde Yüz Şekillerine Göre En İyi Saç Modelleri
30 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 320 kez okundu.

Yeni bir model arayışındaysanız ya da yakışıklılığınıza yakışıklık katmak istiyorsanız erkeklerde yüz şekillerine göre en iyi saç modelleri yazımız tam size göre neden böyle diyoruz çünkü altın oran ve proporsiyonu hesaplamalarına göre saç ve sakal modelleriniz yüz tipinize göre en iyi saç modelini size söyleyecektir. Kadınlar kadar erkelerinde bakımlı olduğu son dönemlerde beylerden kendileriyle ilgili bol bol yazı talebi alıyoruz. Bu yazımızda da erkeklerde yüz şekline göre en iyi saç modelleri tanıtacağız.

Erkeklerde Yüz Şekillerine Göre En İyi Saç Modelleri

Yüz Tipine Göre Saç Modeli Ne Demektir?

Yüz tipinize göre saç modeli, sahip olduğunuz yüz tipine en uygun modeli seçmek ve o model üzerinde bir kesim yaptırmak demektir. Yüz tipinizi aynaya bakarak kendiniz belirleyebilirsiniz. Aynı zaman da kuaförünüze giderek yüz tipinize göre saç modelini öğrenebilirsiniz. Fakat biz sizlere yine de erkeklerde yüz şekillerine göre en iyi saç modelleri sunacağız.

Erkeklerde Yüz Şekillerine Göre En İyi Saç Modelleri


Erkeklerde Yüz Şekline Göre En Yeni Saç Modelleri Nelerdir?

  • Dikdörtgen yüz; bu yüz tipine sahipseniz alnınızı örten bir model tercih etmelisiniz. Üst kısımları uzun yanları kısa modellerden uzak durmalısınız. Bu model yüzünüzün şeklini bozar. Ayrıca favori bırakmakta fayda var favori yüzünüzün uzunluğunun gizlenmesini sağlar.
  • Kare Yüz; bu yüz hattına sahipseniz yüz şeklinizi bozmayacak hatta dengeleyecek modeller tercih etmelisiniz. Saçların üst kısmının uzun tutulduğu ve uzun kısımların havaya kaldırıldığı, yan kısımların kısa kesildiği modeller uygun olacaktır. Kâküllü modellerden kaçınmalısınız.
  • Yuvarlak Yüz: Bu tarz bir yüz tipine sahipseniz yüzünüz daha oval gösterecek modellere yönelebilirsiniz. Hacimli ve kabarık saç modellerinden kaçınmalısınız. Kâküllü modeller yüzünüzü daha yuvarlak göstereceği için bu modelleri de tercih etmemelisiniz. Çok kısa ve katlı modeller yerine uzun ve düz modeller yüzünüzü daha oval göstermeye yarayacaktır. Ayrıca saçları geriye doğru atılan modeller yüz tipinize uygun olacaktır.
  • Oval Yüz: Bu yüz tipine sahipseniz çok şanslısınız demektir. Çünkü hemen her model bu yüz tipine uygun olacaktır. Kısa ya da çok kısa kesim saç modelleri oldukça hoş görünecektir.
  • Üçgen Yüz: Bu yüz tipine sahip erkelere ise üst kısımda ve yanlarda hacimli duran saç modelleri çok yakışacaktır. Kâküllü modellerden kaçınılmalıdır.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Erkeklerde Yüz Şekillerine Göre En İyi Saç Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Sefa Sen dedi ki:

    elinize saglik

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git