Erkeklerde Sakal Bakımı


Erkeklerde Sakal Bakımı
13 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 394 kez okundu.

Günümüzde sadece bayanlar kendilerine bakım ürünleri kullanarak, bakım uygulamamaktadır. Arık erkeklerde kişisel bakımlarına dikkat ederek, bakım ürünleri ile kişisel bakımlarını yapmaktadırlar. Erkekler için özellikle çok önemli olan sakal günümüz trendleri arasında. Erkekler artık sakallarını uzun kullanarak kullandıklarından, bakım uygulamaları gerekmektedir. Erkekler sakal bakımı için bayanların kişisel bakım ürünlerinde tercih ettiği gibi çok fazla ürün tercih etmektedirler. Farklı markaların da artık sadece bayanlar için değil erkek sakal bakımı için de çeşitli ürünleri çıkarttıklarını görmekteyiz.

Erkeklerde Sakal Bakımı

 

Erkeklerde Sakal Bakımı Nasıl Yapılır?


Erkeklerde sakal bakımı; tıraş makinası kullanarak düzenli bir şekilde sakallarınızı uçlarından almanız sakalınızın sağlıklı uzamasını sağlayacaktır. Daha sonra sakallarınıza belirli süreler ile nemlendirici uygulayarak yumuşatabilirsiniz. Ayrıca sakallar için özel olarak satılan şampuanlarla sakallarınızı şampuanlayarak daha parlak ve bakımlı gözükmesini sağlayabilirsiniz.  Artık şampuan firmaları sakallarınız için özel olarak da sakal şampuanları çıkartmaktadır. Erkeklerde sakal bakımı için sadece şampuan da yeterli değil, bir de şampuandan sonra saçımıza uyguladığımız gibi sakallarınıza bakım kremlerinden uygulamanız gerekmektedir. Bakım kremleri sakallarınızın daha parlak ve yumuşak gözükmesini sağlayacaktır. Hem de düzenli bir şekilde uzama olduğunu göreceksiniz. Ayrıca sakallarınızın daha gür çıkmasını ve çabuk uzamasını istiyorsanız da tatlı badem yağı alarak haftanın birkaç günü badem yağı sürerek bir saat kadar bekletip yıkayabilirsiniz. Fakat bu işlemi gerçekleştirdikten sonra badem yağının sakalınızdan çıkması için yıkarken ilk olarak ılık su ile yağın akmasını sağlayın daha sonra sıcak su ile yıkayabilirsiniz. Aksi bir durumda badem yağı sakalınızdan arınmayacaktır.

Erkeklerde Sakal Bakımı2

 

Erkeklerde sakal bakımı için sadece bakım ürünleri kullanmanız yeterli olmayacaktır. Sakallarınızı düzenli bir şekilde de taramanız gerekmektedir. Özellikle uzun sakal kullanmayı tercih eden erkeklerin mutlaka sakallarını taraması gerekmektedir. Böylece sakallarınız daha düzenli ve hızlı bir şekilde uzayacaktır.  Tüm bu bakım işlemlerini haftanın bir ya da iki günü yaparsanız verimli şekilde sonuç alacağınızı göreceksiniz. Hem sakallarınız artık eskisinden daha güzel, parlak ve yumuşak gözükecek, hem de uzama süresinin kısaldığını, daha gür ve düzenli şekilde uzadığını sizlerde göreceksiniz.

 

Erkeklerde Sakal Bakımı3

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git