Erkeklerde Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir


Erkeklerde Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir
28 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 339 kez okundu.

Erkeklerin genel olarak sorunlarından biri olan saç dökülmesi genetik bir sorun olabileceği gibi zaman içerisinde de ortaya çıkabilir. Genellikle erkeklerin saçlarına kullandıkları kimyasal içerikli saç şekillendiricilerden dolayı zamanla saçlarında azalma ve açılma görülmektedir. Bunun içinde artık pek çok erkek bakım markası farklı içerikli ürünler çıkararak erkeklerde saç dökülmesi sorununu çözmeye çalışmaktadırlar. Peki, erkeklerde saç dökülmesi nasıl önlenir? Bunun için pek çok bitkisel yağ karışımları kullanarak evde maskeler hazırlayabilirsiniz. Bu bitkisel yağ karışımları saç köklerinizi besleyecek olup yeniden de saç kılları çıkaracaktır.

Erkeklerde Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir

Bitkisel Yağ Karışımlarından Maske

Pek çok bitkisel yağ kıl çıkartmakta ve saçlarınızı beslemektedir. Fakat bu yağlarında bir kullanım şekli ve dozu bulunmaktadır. Özellikle tatlı badem yağı erkeklerde saçların dibine sürüldüğünde hem daha sağlıklı ve parlak saç görüntüsü oluşturacaktır, hem de saç dökülmenizi kısa zaman içerisinde durduracaktır. Bu tatlı badem yağını tek başına aktarlardan alarak kullanabilirsiniz.  Erkeklerde saç dökülmesi nasıl önlenir denildiğinde bir diğer çözüm önerisi ise aktarla da satılan 10 farklı saç için faydalı yağın karıştırılması ile elde edilmiş maskelerden alarak düzenli bir şekilde haftada iki gün saçınıza duş öncesinde masaj yaparak uyguladığınızda, saç deriniz bu yağı emecektir. Daha sonra saçınızda 15 dakika bekleterek yıkadığınızda saçlarınızın yumuşadığını göreceksiniz. Bu maskede düzenli kullanım sağladığınızda kesin olarak saç dökülmenizi durduracaktır.

Erkeklerde Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir


Saç Dökülmesi Neden Olur?

Erkeklerde saç dökülmesi genellikle saç derinizin yağını kaybetmesinden kaynaklanabilir. Bunun için kullandığınız şampuan markasının içerisinde çok fazla kimyasal madde var ise saçınızın yağını çabuk kaybetmesine neden olacaktır. Erkeklerde saç dökülmesi nasıl önlenir sorusu için şampuanınızı değiştirmenizi hatta bebek şampuanı kullanmanızı önerebiliriz. İçerisinde normal şampuan markalarına göre daha az kimyasal madde içeren bu bebek şampuanlarını kullanarak kısa sürede faydasını görebilirsiniz. Ya da saçlarınızı doğal içerikli sabunlarla yıkayabilirsiniz. En etkili çözüm olacak olan bu doğal sabunlar saçlarınızı basta sertleştirse de zamanlar alışacak ve saçlarınızın dökülmesini engelleyecektir. Daha çok saçınızı besleyerek, yeni saçların çıkmasını da sağlayacaktır. Bu şekilde saç dökülmesi önlenmiş olacaktır.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Erkeklerde Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Berna Ertegun dedi ki:

    ben bunu uyguladim cok da begendim

  2. Uysal Guney dedi ki:

    bekliyorum yeni yazinizi

Sayfa başına git