Erkeklerde Saç Bakımı İçin Öneriler


Erkeklerde Saç Bakımı İçin Öneriler
24 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 316 kez okundu.

Saç, hem erkekler içi hem de bayanlar için oldukça önemli bir aksesuardır. Artık erkeklerinde kişisel bakımına bayanlar kadar önem verir olması ile pek çok bakım ürünü ortaya çıkmıştır. Özellikle de saç bakımı için erkeklerin tercih edebileceği pek çok farklı bakım ürünü bulunmaktadır. Erkek saç bakımı için öneriler de en çok dikkat etmeniz gereken şampuanınızdır. Olabildiğince doğal içerikli şampuanları tercih etmelisiniz. Şampuandan sonra da mutlaka daha parlak ve kolay taranması için saçınıza saç kremi kullanmalısınız. İsterseniz duş sırasında kullanılan saç bakım maskelerini de rahatlıkla tercih ederek daha bakımlı ve parlak bir saç görünümü elde edebilirsiniz.

Erkeklerde Saç Bakımı İçin Öneriler

Erkek Saç Bakım Ürünleri

Erkek saç bakım ürünleri için en çok tercih edilen ürünler doğal içerikli ürünlerdir. Bu bakım ürünleri yerine sizde kendiniz doğal yağlar ile bir kür oluşturarak daha bakımlı ve gür saçlara sahip olabilirsiniz. Bunun için en çok tercih edilen bitkisel yağlar arasında zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, kakao yağı, tatlı badem yağı gibi yağlar bulunmaktadır. Bu yağlardan sadece tatlı badem yağını tek başına kullanabilirsiniz. Diğer yağlar için belli oranda başka yağlar ile bir kür oluşturarak saçınıza uygulayabilirsiniz. Erkek saç bakımı için öneriler de Tatlı badem yağı saç uzaması ve gürleşmesi için çok tercih edilen bir yağdır. Bu yağı duş öncesi saç diplerinize kadar yedirerek kullanabilirsiniz. Bir süre saçınızda bekledikten sonra ılık su ile yağı akıtarak saçınızı durulayabilirsiniz. Saçınızı kuruttuktan sonra parlayan bir saça ve daha yumuşak bir saça sahip olduğunuzu göreceksinizdir.

Erkeklerde Saç Bakımı İçin Öneriler


Doğal Yağlarla İle Bakım Kürü

Doğal yağlarla bakım kürü için zeytinyağı, e vitamini, yumurtanın sarısı ve sarımsak yağını karıştırarak bir kür oluşturabilirsiniz. Kötü kokmaması için de biraz lavanta yağı küre dâhil edebilirsiniz. Bu kür ile saçınıza maske yaparak 15-20 dakika saçınızda tutarak saçınızı besleyebilirsiniz. Bu kürü haftada 2-3 kez uygulayarak saçlarınızın daha bakımlı görünmesini ve daha yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Erkek saç bakımı için öneriler de bu kürün aynı zamanda devamlı kullanımı ile saçlarınızın gürleştiğini de göreceksiniz. Hem yapımı hem kullanımı ile de oldukça kolay bir saç kürüdür.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Erkeklerde Saç Bakımı İçin Öneriler Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Tansel Erden dedi ki:

    bu konuyla alakali daha cok yazi bekliyoruz

  2. Emek Taskiran dedi ki:

    elinize saglik

  3. Tansel Erden dedi ki:

    harika

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git