Erkekler İçin Saç Bakım ve Şekillendirme


Erkekler İçin Saç Bakım ve Şekillendirme
19 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 317 kez okundu.

Erkeklerin saç bakım  ve şekillendirme yöntemleri gün geçtikçe artış göstermektedir. Hatta bayanlara çok yaklaştı da diyebiliriz. Peki, erkeklerin saç bakımı nasıl olur? Bayanlar kadar saçları hasar görmediği için aslında erkeklerin saç bakımı çok daha kolaydır. Gün içerisinde saç şekillendirici kimyasal maddeler kullanıyorsanız, akşam evinize döndükten sonra yıkamanız gerek, Çünkü bu tür kimyasallar kepek yağlanma ve saç derisinde kalkmalar meydana getirir. Eğer derseniz ki ben kimyasal maddeler kullanmadan saçlarımı şekillendirme yöntemi arıyorum, o zaman tam da size göre bir şey var, duştan çıktıktan sonra hafif nemli saçlarınızı limon suyuyla şekillendirebilirsiniz.

Erkekler İçin Saç Bakım ve Şekillendirme

Saç Dökülmelerine Çözüm

Erkeklerin saç bakım  ve şekillendirme yöntemleri, Saçlarınızın azaldığını seyreldiğini düşünüyor sanırız, eskilerden günümüze kadar gelmiş saç kazıtma yöntemini, ne kadar saçı gürleştirdiği söylense de aslında öyle bir şey yoktur. Saçlara en doğru sonucu almak istiyorsanız %100 doğal saç bakım maskelerinden daha çok istediğiniz sonuca ulaşacaksınız. Ayrıca soğan ve bal kürünü size öneriyorum, bu kürü soğanla saçlarınızın azaldığını düşündüğünüz bölgeye iyice bastırarak masaj yaparak uyguluyorsunuz sonrasında hemen arkasından balı sürüyorsunuz, 10 dakika beklettikten sonra yıkıyorsunuz, haftada 1 uygulayabilirsiniz.

Erkekler İçin Saç Bakım ve Şekillendirme


Erkekler İçin Saç Bakım Maskeleri

Saçlarımın daha yumuşak olmasını istiyorum derseniz haftada 2-3 kez uygulayabileceğiniz bir maske, hindistancevizi yağı biliyorsunuz ki şuanda bayağı rövanşta bayanların kullandığı gibi erkeklerin içinde mükemmel bir bakım yağı, duşa girmeden saçlarınızın uçlarına diplerinize çok değdirmeden uyguluyorsunuz 30 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz farkı göreceksiniz.  Erkeklerin saç bakımı ve şekillendirme yöntemlerinden bir önerim daha olacak, saç diplerinizde kaşınma sorunuz varsa aloe verayi saç diplerinize masaj yaparak uygulayın yarım saat beklettikten sonra yıkabilirsiniz. Haftada 2-3 kez yapmanızda fayda var. Eğer saçınızın uzamasını istiyorsanız, çam terebendi yağını bir aktardan temin ediyorsunuz şampuanınızın içerisine yarısını döktükten sonra iyice çalkalıyorsunuz. İsterseniz her gün yıkanın hiçbir zararı olmayacaktır saçların hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Erkeklerin saç bakım  ve şekillendirme yöntemlerine bir tane daha eklemek istiyorum son olarak. Uzun saçlarınız varsa ve sağlıksızlığından şikâyetçiyseniz, önerdiğim maskeleri uygular ve her ay 2-3 cm kestirirseniz saç daha iyi şekilde kendisini toparlar daha sağlıklı bir saça sahip kavuşabilirsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Erkekler İçin Saç Bakım ve Şekillendirme Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Ulku Yakin dedi ki:

  ellleriniz dert gormesin

 2. Iffet Mumcu dedi ki:

  mukemmel olmus

 3. Ovunc Akbulut dedi ki:

  bu modelden baska var mi

 4. Melisa Kaner dedi ki:

  bu modelden baska var mi

 5. Kamer Guven dedi ki:

  Vaaay harika

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git