Erkek Saç Yağlanmasına Çözüm


Erkek Saç Yağlanmasına Çözüm
10 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 354 kez okundu.

Günümüzde erkeklerin saçlarına son derece önem vermeye başlamasıyla erkek saç bakımı konusu da sık sık gündeme gelen bir konu olmaya başladı. Saç bakımı konusunda en çok araştırılan konulardan bir de erkeklerde saç yağlanmasının çözümünde nasıl bir yol izleneceği konusudur. Saçların yağlanma nedeni bilindiği gibi saç tellerinden kaynaklanan bir problem değildir. Bu problemin asıl nedeni saç derisinde bulunan yağ bezleridir. Erkeklerde saç yağlanmasına çözüm üretebilmek için öncelikle saç derisinde bulunan yağ bezlerinin kontrol altına alınması gereklidir. Evde uygulanabilecek yöntemlerde bu sorunun önüne geçilebilir:

 • Saçları Ilık Su ile Yıkama

Duş alırken saçları sıcak ve aşırı sıcak su ile yıkamak saç derisindeki yağ bezlerini uyaracağından yağlanmayı artırır. Ilık su ile duş almak erkeklerde saç yağlanmasını çözümüne yönelik basit bir uygulamadır.

 • Bitkisel Çözümler

Bir su bardağı kaynar suya bir tatlı kaşığı biberiye ile bir tatlı kaşığı kekik ekleyip karışımı on dakika dinlendirdikten sonra saç diplerinden uçlarında kadar uygulayıp bir saat bekleterek saç yağlanmasının önüne geçilebilir. Erkeklerin kadınlara oranla daha kısa olan saçları için evde kolayca uygulanabilecek olan bu yöntemle erkeklerin saç yağlanmasına çözüm üretmeleri kolaylaşır.


Duş alırken saçların yıkanacağı ılık suyun içine bir yemek kaşığı elma sirkesi eklenerek saç dersindeki yağ bezelerinin faaliyetini yavaşlatarak sağ yağlanmasının geciktirir. Bu yöntemin haftada bir kez uygulanması yeterli olacaktır.

 • Günlük Alışkanlıklardan Kurtulmak

Gün içerisinde sık sık saçlarla oynanması ya da saçların sık sık taranması saç derisindeki yağ bezelerini aktifleştireceğinden bu alışkanlığa sahip olanlar bu alışkanlıklarından vazgeçerlerse yağlanma sorununu en az seviyeye indirebilirler.

 • Beslenme Alışkanlıklarının Değiştirilmesi

Yağlı besinler tüketen kişilerin vücutlarındaki yağ oranı artış göstereceğinden saçlarda bu yağlardan nasibini alarak çabuk yağlanacaklardır. Erkek saç yağlanmasına çözüm olarak beslenme alışkanlıkları düzene sokulduğunda bu sorun çözüme kavuşacaktır.

 • Bebek Pudrası

Bebeklerin kullandığı pudrayı saç diplerinden uçlarına kadar sürüp, bir fırça yardımıyla saç derisine iyice yedirerek saçta bir saat beklettikten sonra saçları ılık su ile durulamak saç yağlanmasının önene geçmeye yardımcı olacak kolay bir yöntemdir.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Erkek Saç Yağlanmasına Çözüm Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Bengi Karan dedi ki:

  harika

 2. Kamer Guven dedi ki:

  gercekten cok begendim

 3. Sibel Bilge dedi ki:

  gercekten cok begendim

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git