Erkek Dalgalı Saç Modelleri


Erkek Dalgalı Saç Modelleri
18 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 411 kez okundu.

Saçlar erkeğin aksesuarıdır diyebileceğimiz kadar önemli bir faktördür. Erkeklerde saç yapımı, saç bakımı ve saç şekillendirmesi için oldukça uzun zamanlar sarf edilmektedir. Erkek dalgalı saç modelleri için şekillendirme, bakım ve yapımı konusunda sizlere yardımcı olamaya çalışacağız. Eğer saçlarınız dalga ve uzun ise bakımı ve yapımı oldukça zor diyebiliriz. Bir de kalın telli saçlara sahipseniz onları şekillendirmek için uzun uğraşlar vermeniz gerekebilir. Saç modelleri için öncelikle berberinize danışmanız ve üz tipinize uygun saç modelini seçmeniz gereklidir.

Erkek Dalgalı Saç Modelleri

Sakal ve Saç Uyumu

Erkek dalgalı saç modelleri için saç ve sakal uyumu en önemli noktadır. Eğer sakal kullanıyorsanız ve sakallarınız çok sık ise uzun dalgalı saçlar sizin karmaşık bir görünüm elde etmenize sebep olabilir. Bunun için sakal ve saç uyumu seçimlerinizi yapmanız gerekir. Yani eğer uzun saçlarını ve dalgalı saçlarınız varsa daha seyrek bir sakal modeli kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kirli sakallarda saçlarınıza vereceğiniz modeller yüzünüz sivri ve kemikli bir yapıya sahipse oldukça güzel görünebilir. Saçlarınızın yan kısımlarını 3 numara kazıtabilir ve saçınızın üst kısmını hafif uzun bırakarak geriye doğru tarayabilirsiniz. Eğer sakallarınız az ve seyrekse muhakkak saçlarınıza uzun bir model vererek arayı kapatmanızı tavsiye ediyoruz. Uzun ve dalgalı saçların bakımı zor olduğu için onlara model verdikten sonra mutlaka şekillendiricilerden yardım almalısınız. Çünkü saçlarınız çabuk bozulabilir ve modeliniz etkilenebilir. Yüzünüz toplu ise onlara daha seyrek modeller verebilir hatta fön makinelerinin yanı sıra düzleştiriciler kullanabilirsiniz.


Dalgalı Saçlar İçin Bakım

Erkelerde dalgalı saçlar için bakım diğer saç tiplerine göre daha zordur. Duşta mutlaka saç kremi uygulaması yapınız. Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı fön makinesiyle kuruturken geriye doğru tarayınız ve eğer bakım yağlarınız var ise onlardan yardım alınız. Her bakıma zor olan saçların görünümü ise oldukça ihtişamlı ve havalıdır. Saçlarınızı hacimlendirmek için köpük kullanabilirsiniz fakat genellikle dalgalı saçlarda hacimlendirmeye gerek kalamayabiliyor. Saçlar kendisi kabarıyor ve tel tel olabilir bunun içinde spreyler kullanılmanızı öneriyoruz. Erkek dalgalı saç modelleri seçimlerinizin kesinlikle yüzünüze ve saç tipinize uygun olması gerekmektedir.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Erkek Dalgalı Saç Modelleri Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Gulus Cumali dedi ki:

    ellleriniz dert gormesin

  2. Beyaz Pasa dedi ki:

    ellleriniz dert gormesin

  3. Melisa Kaner dedi ki:

    ben bunu uyguladim cok da begendim

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git