Ense Topuzu Yapmak İsteyenlere

Ense Topuzu Nasıl Yapılır

Özel günlerinizde ya da günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz topuz modeller yapımının da kolay olması nedeniyle oldukça sık tercih ediliyor. Son dakika bir yere yetişmeniz gerektiyse topuz modeller kurtarıcınız olur. Saçlarınızı yıkmanıza bile gerek kalmadan isterseniz günlük isterseniz gece kullanmaya uygun harika bir topuz yapmanız 5 dakikadan daha az vaktinizi alır.

en güzel ense topuz
en kolay ense topuz
ensede topuz
ense topuzu
ense topuzu nasıl yapılır
evde ense topuzu

Pek çok topuz modeli var. Tepede, ensede, yanda ya da örülü modeller.. Ancak bu yazımızda severek kullanılan ense topuzlarından ve nasıl yapılacaklarından bahsedeceğiz. Ense topuzunuzu isteğinize göre dağınık ya da derli toplu kullanabilirsiniz.
Eğer dağınık bir model yapmak istiyorsanız hafifçe su dalgası verdiğiniz saçlarınızı ellerizle karıştırararak biraz dağınıklık katın. Daha sonra saçlarınızı ensenizden sıkıca toplayın. Saçınızı uzun kalan kısımlarını, tokanın hemen üst kısmından açtığınız aralıktan dolayarak birkaç tur attırın. Son tutamların topuzun içinde kalmasına özen gösterdiğinizden emin olduktan sonra saçlarınızı tel toka yardımıyla sıkıca tutturun. Son olarak saçınızın ön ve yan kısımlarından birkaç tel çıkararak daha dağınık ve günlük bir sonuç elde edebilirsiniz.

 

 

Eğer derli toplu bir model yapmak istiyorsanız başta yaptığınız su dalgalarının yerine saçlarınızı düzleştirin ve tarayarak sıkıca ensenizde toplayın ve daha sonraki aşmalara bu şekilde devam edin.
Bebek saçlarınızın ya da elektriklenen saç tellerinin kusursuzluğunuzu bozmaması için sprey ya da argan yağı ile saçlarınızı sabitleyebilirsiniz.

 

Diğer makalelerimizden TOPUZ SAÇ MODELLERİ KATEGORİMİZE MUTLAKA BAKIN

Yorum yapılmamış

Yorumlar Kapalı

SaçModellerimiz
İçeriklerin paylaşılması ve kullanılmasından yanayız. Sitemizdeki içeriklerimizi istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. Bunun için konu linkini paylamanız yeterlidir.

Saç Modellerimiz sosyal medya hesaplarımız

Bizi Takip Edin

SaçModellerimiz.com
İletişim Sitemap Rss Gizlilik

Saçınız "markanızdır"