Ense Topuzu Nasıl Yapılır?


Ense Topuzu Nasıl Yapılır?
2 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 392 kez okundu.

Ense topuz modeli enseye yakın yapılan bir modeldir. Estetik ve klasik saç modelleri arasında yer alan ense topuzu yapmak için saçınızın kısa veya uzun olması önemli değildir. Toplanabilecek kadar uzunlukta olan her saç boyu ense topuzunu kolaylıkla yapabilir. Pratik yapıma sahip olan topuz modelini günümüzde her yaş grubundan kadın severek kullanmaktadır. Topuzun üzerine kullanılacak aksesuarlarla da topuzunuzu şık bir görünüme kavuşturabilir ve özel günlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kolay yapımıyla özellikle iş hayatındaki kadınların sabahları kolaylıkla toplanarak yapıldığı için kurtarıcı modelleri olmuştur. Ense topuzu nasıl yapılır, ense topuzu yapmak için gerekli malzemelerimiz, 1 tane ince kırçıllı saç fırçası, 1 tane bağlamalı toka, birkaç tanede tel toka bizim için yeterli olacaktır.

Ense Topuzu Nasıl Yapılır

 

 


Ense Topuzu Modeli Yapımı

Ense topuzu nasıl yapılır, öncelikle saçın ön kısmı kare şeklinde ayrılır. Sonra o Kısımın altından tam kafanın üzerinde bir kısım saç bırakılır, burası topuzu kabartmak için krepe yapacağımız kısımdır. Daha sonra kalan tüm saçlar sıkıca ve kırçıllı fırçayla düzeltilerek toplanır. Üst kısımda krepe için ayırılan kısım ikiye ayrılır ve tek tek ince fırçayla kabartma içlemi yapılır. 2 ye ayrılın kısmın üst tarafında ki saç tutamı kabarıklığı düz göstermek için kullanılır. Krepe yapıldıktan ve üzerine saç tutamı konulup düzeltildikten sonra alt tarafta at kuyruğu yaptığımız kısmın etrafında çevirerek sıkıca tel tokalar yardımıyla tutturunuz. Daha sonra alt kısımda bağladığımız saça krepe yaparak saça hacim veriniz. Hacim verilen krepe uygulanan saçı kırçıllı fırçaya düzelterek parmağınız yardımıyla ensenize doğru dıştan içe sarınız. Sardığınız kısmı tel toka yardımı ile bağlama kısmının altına tutturunuz.

Ense Topuzu Nasıl Yapılır

Ense Topuzuna Şekil Verme

Ense topuzunuzun alt kısmını oluşturduktan sonra sarılarak tutturduğunuz saç tutamlarını elinizle yayarak açınız. Daha sonra kırçıllı fırçayla üzerinden saçınızı pürüzsüz görünüme kavuşturabilirsiniz. Saçınızın ayırdığınız ön kısmına artık model verebilirsiniz. Bu kısmı yüzünüzün şekline göre ve saçınızın önünü kullanımına göre kullanabilirsiniz. Ense topuzu nasıl yapılır,  eğer isterseniz de saçınızın ön kısmına krepe yaparak arkadan daha sonra fırça darbeleriyle düzelterek arkaya doğru tarayabilirsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git