DÜZ SAÇLAR İÇİN KESİM MODELİ


DÜZ SAÇLAR İÇİN KESİM MODELİ
12 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 117 kez okundu.

Düz saçlı kadınların çevresindeki bir çok kadın tarafından çok şanslı olduğu düşünülür ve çoğu kadının kıskandığı bir durumdur çünkü düz saçlara sahip olmak kolay değildir. Eğer çok düz saçlara sahip olmak istiyorsanız bazı işlemler sayesinde düz saçlara sahip olabilirsiniz fakat saçlarınızı çok yıpratacak bir süreç olabilir. Saçlarınıza ne kadar ısı işlemi uygularsanız saçlarınız o kadar yıpranır, hatta kurutma makinesinin ısısı bile saçlarınızı kırarken yüksek derecede ısıda yaptıracağınız işlem saçınıza baya zarar verebilir. Doğuştan düz saçlara sahip olan kadınlar ise model konusunda çok şanslılardır. Saçları için birçok model bulunduğu gibi saçları da yaratıcılığa açıktır. En büyük avantajları ise günlük hayatta dışarı çıkarken hiçbir işlem uygulamadan sadece tarayarak dışarı çıkabilirler. Düz bakımlı kadınların dikkat etmesi gereken nokta ise saçlarına bakım yapmalarıdır çünkü saçlarınızın canlı, pürüzsüz, sağlıklı görünmesi için bakım şart, saçlarınızın haftada en fazla üç kere yıkamanızı tavsiye ederiz nedeni ise saçlarınız ihtiyaç olan yağı üretir ve saç uçlarınızın beslenmesini sağlar sonuç olarak saçlarınızın yağa da ihtiyacı vardır. Aynı şekilde düzenli olarak saç kırıklarınızı da aldırmanız gerekir. Gelelim başlıkta olan konuya yani “Düz Saçlar için Kesim Modeline” Düz saçlar için birçok kesim modeli vardır saçlarınız düz olduğu için her modeli uygun karşılayacağını söyleyebiliriz. Burada önemli olan ise size uygun modeli seçebilmektir. Uzun saçlar kısa kesilerek daha maskülen ve asi modeller olarak kullanabileceğiniz gibi kat verilerek de daha hacimli model olarak kullanabilirsiniz.

Düz ve uzun saçlı bayanlar için binden fazla seçenek sunulmakta. Fakat düz ve uzun saçlı bayanlar için en doğru karar açık ve salınan saçlardır. Düz ve uzun saçlara sizlerde sahipseniz eğer, saçınızın en doğal hali ile daha şık ve doğal bir hava sunabilirsiniz. Saçınıza yapmanız gereken işlemler sonucu yani güzel bir bakım ile daha fazla hacimli duran ve sağlıklı bir saça sahip olabilirsiniz. Bunun dışında saçlarınızı istediğiniz bölgeden ayırabilirsiniz. Ortadan, yandan veya çapraz gibi kendinize nasıl yakıştırıyorsanız, at kuyruğu bile olabilir.

Düz ve Kısa Saçlar için Kesim Modelleri


Düz saçlı kadınlara hem uzun hem de kısa saçın yakıştığını belirmek isteriz tabi yüz şekliniz de elverişli ise, kısa saçlı kadınlar için aslında az görülmeyecek kadar yaratıcı ve tarz modeller vardır. Eğer kısa saç modeli arıyorsanız bizde size son zamanların trendlerinde olan saç modellerinden bahsedeceğiz.

PİXİE Saç Modeli

Son yıllarda trendler arasında olan ve sık olarak kullanılan bu model, maskülen bir kesime sahip olsa da size gayet güzel bir hava katacaktır. Eğer minyon bir yüze, düz saçlara ve uzun bir boyna sahipseniz bu model kesinlikle sizin içindir. Ayrıca pixie saç modeli sizi olduğunuz yaştan daha genç göstereceği garantisini verebiliriz. Saçlarınızla çok uğraşmak istemiyorsanız bu modeli tercih etmeniz çok uygun olacaktır sadece saçlarınızı tarayarak dışarı çıkabilirsiniz. Bu saç kesimini yaptırdıktan sonra siz de rahata kavuşacaksınız.

BOB Saç Modeli

Bob saç modelleri kendi içinde birçok farklı modele sahiptir. Düz ve kısa saçlara sahip kadınlar bob saç modelinin içinden seçerek birçok farklı modelini kullanabilirler. Tek düz saça sahip bayanlar için değil diğer saç türleri için de uygun bir modeldir. Ancak katlı ya da küt kesilmiş bob modelleri düz saçlı bayanlar için daha uygun olduğunu belirtmek isteriz. Ayrıca bu saç modelini kakül ile de kullanabilirsiniz. Ense kısmını ve boynu açıkta bırakan bir model olduğu için yüz hatlarınız daha da ön plana çıkacaktır. Kısa ve düz saçlar ile sıra dışı bir görüntü oluşturmak için bu saç modelini tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git