Düz Saç Modelleri

Düz saç modelleri 2017 kadınlarda naifliğin ve sadeliğin simgesidir. Düz saç modelleri saçınıza uyguladığınız renkleri ya da doğal rengini daha net bir şekilde ortaya çıkarır. Saçınızın düz olması saçınızı daha parlak ve sağlıklı bir görüntüye ulaşmasını sağlar.

Bayanların genelde çok daha fazla kullandığı düz saç modellerini erkekler o kadar tercih etmezler. Düz saç modelleri erkeklerde kendini daha çok uzun saçlarda belli eder. Ama kısa saçlarda da daha kullanışlı olduğu inkar edilemez bir gerçektir. Her şeyden önce daha kolay şekil alır. Tabi bu noktada doğal düz saçlardan bahsetmiş oluyoruz. Doğal saçı düz olanlar saçlarıyla ilgili şekle sokmak için fazladan bir zaman harcamazlar. Ama ne kadar kabarık bir model yaparsanız yapın diğer saç modellerinden daha çabuk söner ve bozulur. Düz saç kullanan insanlar özellikle ince saç tellerine sahipse her gün saçlarını yıkamalıdır, nem ve hava koşullarından dolayı diğer saçlara göre daha çabuk yağlanır. Saçlarınıza elinizi sürme ya da saçınızla oynama alışkanlığınız varsa bundan bir an önce vazgeçmelisiniz.Banyodan sonra saçlarınızı gerekirse elinizle açmalı elinizle suyunu sıkmalı çok fazla havluyla temas ettirmemelisiniz. Saçınızı yıkarken krem kullanmak yerine krem ve şampuan birlikte karışık olan ürünleri tercih etmelisiniz.

Düz Saç Modelleri

Saç şekillendirme işlemlerinden bahsetmemiz gerekirse; saçlarınızı hazırlarken o kadar az vakit ayırırsınız ki örneğin bir davete giderken bile sadece kıyafet ve ayakkabı seçmeniz yeterlidir. Saçlarınız zaten hazırdır. Düz saç modelleri her kıyafet ve tarza uyum sağlamaktadır. Diğer modelleri denediğinizde fazla kalıcı olmazlar o yüzden riske girmek istemiyorsanız farklı şekiller denemenize bile gerek yoktur.

Düz saç modelleri kullananlar saçlarını “krepe” olarak adlandırdığımız saçı aşağıdan yukarıya ince dişli bir tarakla kabartma işlemini uygularlar. Saçın alt tarafına uygulandığında ve daha sonra saç spreyi kullanıldığında saçın olduğundan daha gür ve hacimli görünmesini sağlar. Ama bu saç bile sanıldığı kadar uzun bir süre saçta kalmaz. Saç modeli doğal düz olanların saçlarında farklı bir model kalıcı olmaz. Bu yüzden kadınlar için eğer saçlarını açık bırakmayacaklarsa, daha çok at kuyruğu, topuz vb.. saçların toplanacağı ve kamufle edilerek şekil almasını sağlayan modeller tercih etmeleri daha uygun olur.

Erkekler düz saç modellerini genelde jöleyle kullanmayı tercih ederler. Saç omuz boyundaysa arkaya doğru, kısaysa yanlara ya da yine arkaya doğru, uzunsa yarım topuzla birlikte sıkı durması için de bu ürünleri kullanırlar. Bu tür modellerin çoğu yüz şeklide göz önünde bulundurularak yapılıyor ise hoş bir görüntü oluşturur. Jöle ise abartılmadığı sürece parlak ve iyi bir görüntüye sahip olmalarını sağlar. Bazı erkekler ise tarzıyla bütünleşmesi adına düz saçı yukarıya doğru dik bir şekilde sabitler. Bu sıra dışı saç modellerimiz arasına girer. Fakat standardın dışında bir tarza sahip olanlar için düz saç şekil almaya müsait olduğu için daha rahat kullanılır.

Tabii bu noktada şu ayrıntıyı da es geçmemelidir. Erkekler kadınlara göre jöle, briyantin gibi ürünleri daha sık ve daha çok kullanırlar. Bu saça kesinlikle zarar verir ama saçı daha çok sabitlediğinden kadınlardaki saç modellerin kısa süreli sabit kalması durumuna erkeklerde pes rastlanmaz.

Düz Saç Modelleri

Buraya kadar kendi saçının doğal hali düz olan kadın ve erkeklerden bahsettik. Peki bu saçı tercih ederek kullanmak isteyenler nasıl kullanabilir? Bu konuda da sizlerle görüş ve önerilerimizi paylaşacağız.

 Düz saç modelleri başında da söylediğimiz gibi her şeye rağmen daha sağlıklı ve parlak gözükür. Değil saçlarınızın ucunun kırık olması, tüm saçınızın doğal hali yıpranmış ve kırılmış olsa dahi saçınıza fön çekip ya da maşa kullanıp düzleştirdiğinizde bu görüntüden eser kalmaz. Kadınların çoğunluğu bu sebepten dolayı düz fön kullanır. Bu saçınızın sağlığı için doğru bir yöntem değildir. Saçınızın bakımını aksatmamanız gerektiğini de hatırlatmak isteriz. Ama kısa vadede daha güzel bir görünüşe sahip olmak istiyorsanız bu modelleri kullanabilirsiniz.

Bu işlem en çok doğal saçı dalgalı ya da kıvırcık olan kadınlarda, kısa, küt ve bob kesimlerde hacimli bir görüntü oluşturur. Bu şekilde düz saç modellerini kullandığınızda doğal saçınız kadar çabuk yağlanmaz. Biraz daha uzun bir süre kullanabilirsiniz. Bu saç modelinin her halini gündelik yaşantınızın tüm alanlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Erkekler de ise durum aynıdır. Bahsettiğimiz gibi sıra dışı ve farklı bir stiliniz yoksa eğer düz saç modelleri sade, şık ve tarzınıza uygun olacaktır.

Erkekler aynı zamanda fön ve maşa gibi kadınların tercih ettiği saç şeklini düzelten ya da şekillendiren ürünleri pek tercih etmezler. Sadece kısa olarak kullanan kişiler kimi zaman saçının üst tarafı uzun bırakılmışsa düzeltmek ve elektriklenmeyi önlemek amacıyla fön kullanabilirler.

SaçModellerimiz
İçeriklerin paylaşılması ve kullanılmasından yanayız. Sitemizdeki içeriklerimizi istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. Bunun için konu linkini paylamanız yeterlidir.

Saç Modellerimiz sosyal medya hesaplarımız

Bizi Takip Edin

SaçModellerimiz.com
İletişim Sitemap Rss Gizlilik

Saçınız "markanızdır"