Doğru makyaj yapmanın kuralları nelerdir


Doğru makyaj yapmanın kuralları nelerdir
10 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 69 kez okundu.

Makyaj tüyoları nelerdir?

Kadınlar makyaj yaparken bazı noktaları kaçırmaktadır. Eğer tam anlamıyla makyajınızı doğru yaparsanız kusursuz bir görüntü sağlamış olacaksınız. Her yerde göz alıcı olmak istiyorsanız sadece giyiminize değil aynı zamanda makyajınıza da dikkat etmeniz gerekmektedir. Kusursuz bir makyaj sayesinde insanların sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz. Makyajınızı güzel bir giyim ile taçlandırırsanız daha da farklı olabilirsiniz.

Her kadın makyaj yapmak için büyük zaman harcamaktadır. Bu zamanı verimli olarak kullanıyorsanız şanslısınız demektir. Eğer kuralına göre bir makyaj yapıyorsanız yüzünüzü her zaman daha güzelleştirecek bir ışık bulacaksınız. Kusurlarınızı kapatmayan ve aksine daha da açığa çıkaran makyajlardan uzak durmalısınız. Doğru makyaj yapmanın kuralları aşağıdaki gibidir.

Morluklar

Cildinizdeki morlukları ya da kararmaları ve sivilceleri kapatmanız gerekmektedir. Özellikle morluklar ve kararmalar genellikle gözaltında oluşmaktadır. Bu nedenle gözaltı kapatıcınızı mutlaka açık renkte seçmeli ve morluklarla ten renginizi dengelemelisiniz. Sivilceleriniz için de teninizin renginde bir kapatıcı kullanmanız her zaman daha doğru olacaktır.


Ten rengi

Fondöteninizin renk tonunu cildinizden bir ton ya da iki ton koyu bir şekilde ayarlamalısınız. Sürerken kesinlikle nemli bir sünger yardımıyla sürmeniz gerekmektedir. Bu sayede pürüzsüz bir şekilde görünüm kazanmanız sağlayacaktır. Yüzünüzü koyu göstermek için cildinizden 3 ya da 4 ton koyu bir fondöten seçmemelisiniz. Eğer böyle bir şey yaparsanız elleriniz ve boynunuzdaki renk tonuyla yüzünüz tutmayacaktır ve dışarıdan komik bir görüntü vermiş olacaksınız.

Kaş

Kaşlarınızın dolgun gözükmesi için ilk önce pudralamalı ve sonrasında fırçalamalısınız. Kaş farınızı kaşınızla aynı tonlarda uygulayarak farklı bir görünüm elde etmeniz gerekmektedir. Kaş farınızı koyu bir tonda alırsanız yine komik bir görüntü vermiş olacaksınız.

Rimel

Rimel kullanımı oldukça önemlidir. Kirpiklerinizin daha uzun ve dolgun görünmesi için ilk önce birinci katı sürmeli ve kurumasını beklemeden ikinci, üçüncü katı çekmelisiniz. Bu sayede kirpiklerinizin uzunluğu sizi bile şaşırtacaktır. Gözlerinize buğulu bir görünüme sahip olması için ise göz kalemi ile göz hatlarınızı çizdikten sonra pamuk yardımıyla yaymanız gerekmektedir.

Dudak

Dudaklarınızın dolgun ve güzel gözükmesi için ruj renginizin tonunda bir dudak kalemiyle, dudağınızın çevresini çizmelisiniz. İçini ise ruj ile doldurmalısınız ve güzel bir görünüme sahip olmalısınız. Bunun yanı sıra elmacık kemiklerinizi sıcak allık tonlarıyla renklendirmeli ve yüz hatlarınızı daha belirgin yapmalısınız. Tüm bu makyaj tüyolarıyla birlikte doğru makyajı yapıyorsanız her zamankinden daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git