Dalgalı Saçlara Bakım


Dalgalı Saçlara Bakım
21 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 352 kez okundu.

Kadınların saçları en çok bakım gerektiren ve ilk izlenimde en çok dikkat çeken bölgedir. Kadınlar saçlarına sürekli olarak bakım yapmaları gereklidir. Ve her gün bakım isteyen saçlar uzun vakitler alarak kadınların zamanlarını harcamaktadır. Dalgalı saçlara bakım ise diğer saç tiplerine göre oldukça zordur. Dalga saçlara bakım için mutlaka sprey, krem veya yağlar kullanılması gereklidir. Çünkü yataktan kalktıktan sonra saçlar kabarabilir, bukleler birbirine girebilir. Bunun için olabildiğince düzenli bakım yaparak saçlarınızı her an canlı ve göz alıcı bir şekle getirebilirsiniz. Dalgalı saçlarınıza bakım yapmak için öncelikle saç tipinize uygun şampuan ve krem kullanmanız gereklidir. Bunun yanı sıra saçlarınıza kürler yaparak saçlarınızı hacimli ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dalgalı Saçlara Bakım

Dalgalı Saçlara Bakım Ürünleri

Dalgalı saçlara bakım için kullanmanızı tavsiye ettiğimiz birkaç markanın ürününü temin ederek, kısa süre içinde bakımsız görünen buklelerinizi harekete geçirebilirsiniz. Dalgalı saçlarınız için Tony&guy, Davines veya Kerastase’nin mucizevi saç bakım ürünlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu markalar, biraz yüksek segment ürünlerdir. Eğer daha orta halli bir bakım ürünü istiyorsanız cosmetica, watsons gibi firmalardan değişik markaların ürünlerini temin edebilirsiniz. Bakım ürünleri kullanamadan önce mutlaka saçlarınızın temiz olduğundan emin olunuz. Bakım ürünleri genellikle saç diplerine ve saç uçlarına uygulanır. Saçınıza nasıl uygulamanız gerektiğini okuyarak uygulamalar yapınız. Çünkü bazı bakım ürünleri saç diplerine uygulandığı taktirde saçlarda kepeklenme ve saç dökülmelerine sebep olmaktadır. Aynı saç kremleri gibi sadece saç uçlarına uygulanan bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.

Dalgalı Saçlara Bakım


Dalgalı Saçlar İçin Bakım Kürü

Dalgalı saçlara bakım için uygulayacağınız küre karar vermeden önce saçınızı iyi tanımalısınız. Saçlarınız boyalı ise farklı kür, saçlarınız kalın veya ince telliyle farklı farklı kürler uygulamanız gereklidir. Tamamen saçlarınızı tanıdıktan sonra kür seçebilirsiniz. Kürlerinizin tamamen bitkisel ve yüzde yüz doğal bitkisel çözümlerle yapılmış olmasına dikkat ediniz. Zaten saçlarımıza tanımadığımız birçok yabancı madde ile temasını sağlıyoruz ve saçlarımızın yıpranmasının büyük bir sebebi budur. Onun için saçlarınıza kullanacağınız şampuanlardan tutun da şekillendiricilerinizde bile bitkisel ve doğal olmasına dikkat ediniz. Bakım kürlerinizi uyguladıktan sonra saçlarınıza gün içinde hiçbir uygulama yapmayınız.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Dalgalı Saçlara Bakım Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Pervin Dal dedi ki:

  bu modelden baska var mi

 2. Berna Ertegun dedi ki:

  bu tarza bayiliyorum

 3. Gulsah Kartal dedi ki:

  ellleriniz dert gormesin

 4. Ovunc Akbulut dedi ki:

  Ben böyle saç kestirsem mahalleye almazlar beni be

 5. Damla Sonmez dedi ki:

  sac kesimleri icin sizden baskasini bilmiyorum

 6. Yurt Uygun dedi ki:

  Ben böyle saç kestirsem mahalleye almazlar beni be

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git