Bonus Saç Modeli Nasıl Yapılır?


Bonus Saç Modeli Nasıl Yapılır?
17 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 328 kez okundu.

Saçları doğuştan kıvırcık olan kadınların bunu bir sorun olarak nitelendirmesinin önüne geçen Bonus saç modeli nasıl yapılır için farklı yöntemler uygulanabilir. Saçı zaten kıvırcık olan kadınlar küçük dokunuşlarla harika Bonus saç modelleri elde edebilirler.

Bonus Saç Modeli Nasıl Yapılır

Bonus Saç Nasıl Yapılır?

Kıvırcık ve gür saçları olan kadınların doğal hali olan Bonus saç, düz saçlı olan kadınların Bonus saç modeli nasıl yapılır sorusunu sormalarına neden oluyor. Bonus saç popüler olduktan sonra kıvırcık saçlı kadınlar artık saçlarını düzleştirmek için çabalamıyor. Bonus saçlar küçük jöle darbeleri ile çok şık bir görünüm sağlayabiliyor.

Düz saçlı kadınların Bonus saç modelini elde etmeleri için biraz çaba göstermeleri gerekiyor. Saçların kıvırcık olmasını sağlamak için pek çok yol mevcut. En bilinen yöntem maşa kullanarak kıvırcık saç elde etmek. Gece sarılan saçlar da sabah kıvırcık hale gelebiliyor. Fakat kadınlar bu yöntemleri uyguladıklarında saçların çabuk sönmesinden şikayet ediyor.


Sürekli ısıtıcı kullanarak saçları kıvırcık hale getirmek bir süre sonra saçlar için zararlı oluyor. Saç kurumasının ve kırılmasının en önemli nedeni ısıtıcılar olarak kabul ediliyor. Sürekli olmamak kaydıyla ısıtıcılardan, düzleştiricilerden ve maşalardan yardım alarak kıvırcık saç elde etmek mümkün.

İstenilen kıvırcığın kalınlığına göre bir kalemden yardım alınarak Bonus saç elde edilebilir. Saçlar ince tutamlar halinde kaleme sarılıyor ve üzerine düzleştirici tutuluyor. Bir müddet bekledikten sonra saç spreyi ile saç sertleştiriliyor. Kalem çekiliyor ve aynı işlem tekrarlanıyor. Bu tarz yapılan Bonus saç daha kalıcı oluyor ve saçlar çabuk sönmüyor. Maşa kullanarak saç kıvırmak en bilinen yöntem. Maşaya dolanan saçlar ısı verildikten sonra istenilen kıvırcıklığa ulaşıyor. Yine sprey yardımıyla saçı sabitlemek daha kalıcı olmasını sağlıyor.

Bonus Saç Modeli Nasıl Yapılır

Isıtıcı Kullanmadan Bonus Saç Yapmak

Isıtıcı kullanmadan Bonus saç modeli nasıl yapılır diyenler için önerilen malzeme pipet. İnce bir tutam saç alınıyor ve firkete yardımıyla pipetin bir ucuna sabitleniyor. Saç boydan boya pipete dolanıyor ve saçın ucu da firkete ile pipete sabitleniyor. Üzerine sabitleyici saç spreyi sıkılıyor ve işlem bütün saç için tekrarlanıyor. Bu yöntemle harika kıvırcıklıkta bir saç elde etmek mümkün oluyor ve ısıtıcı kullanılmadığı için saçların yıpranması da önleniyor.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git