Beyaz Saçları Gideren Yöntemler


Beyaz Saçları Gideren Yöntemler
18 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 277 kez okundu.

Yaş ilerledikçe saçlar beyazlamaya başlar fakat bazen genç yaşta saç beyazlaması da görülür ve buna neden olan birçok faktör vardır. Öncelikle saç beyazlama konusunda en çok genetik faktörler etkilidir. Genetik faktörlerin yanında yetersiz beslenme, hormonlarda yaşanan değişimler ve stres gibi nedenlerden dolayı da saçlarda erken beyazlama görülebilir. Erken yaşta saçlarında beyazlar çıkan ve beyazları boya yolu ile kapatmak istemeyen kadın ya da erkekler doğal yollarla beyaz saçları gideren yöntemler arar.

Beyaz Saçları Gideren Yöntemler

Beyazlayan Saçlara Doğal Çözümler

Dört su bardağı kadar su kaynatılır. Önceden kurutulmuş beş adet yeşil ceviz kabuğu suyun içine atılır ve beş dakika kadar daha kaynatmaya devam edilir. Bu yolla sağlanan ceviz kabuğu suyu ile saçların her gün saç diplerine masaj yapılarak yıkanması gerekir. Uygulamanın arkasından saç durulanmaz. 12 gün kadar bu uygulama düzenli olarak yapıldığında faydası görülecektir.

Bir başka uygulama da beyaz saçları gideren yöntemler arasında yer alır. Bu yöntemde 1 tatlı kaşığı alkali su, üç tatlı kaşığı ceviz yağı, yarım tatlı kaşığı kristal tuz kullanılır. Bu malzemelerin hepsini bir araya getirip eriyene kadar karıştırmak gerekmektedir. Karışım saç diplerine yedirildikten sonra bir ila üç saat beklenir. Daha sonra saç sabun kullanılarak yıkanır ve durulama suyuna elma sirkesi konur.


Beyaz Saçları Gideren Yöntemler

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı her açıdan saçlar için çok faydalıdır. Saçı nemlendirmesi, çabuk uzamasını sağlaması, saç derisinde meydana gelen enfeksiyonlar ile savaşması ayrıca saça parlaklık katması nedeniyle saç için Hindistan cevizi yağı büyük önem taşır. Bu yağ uzun süreli düzenli kullanıldığında beyaz saçları gideren yöntemler arasında öne çıkar. İçinde bulunan fazla miktarda antioksidan nedeniyle hem saçlarda beyazlama olmasını engeller hem de beyazlayan saçların eski rengine dönmesini sağlar. Üç tatlı kaşığı organik Hindistan cevizi yağı ile üç tatlı kaşığı limon suyu karıştırılır. Karışım saç diplerine yedirilir ve en az bir saat beklenmesi gerekir. Bir saatin sonunda saça yıkama işlemi uygulanır. Bu karışımı saça haftada bir kez düzenli uygulamak saçlarda oluşan beyazlar üzerinde çok etkili olmaktadır.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git