Bayan Ense Saç Kazıtma Modelleri


Bayan Ense Saç Kazıtma Modelleri
6 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 687 kez okundu.

Kadınlar için saç en önemli görsel unsurlar arasındadır. Her dönem farklı bir saç trendinin gündeme gelmesiyle de kadınlar en yeni modelleri saçlarına uygulayarak trendi yakalamak isterler. Son dönemin en popüler saç trendleri arasında ise bayan ense saç kazıtma modelleri yer almaktadır. Cesaret isteyen bir saç modeli olan ense kazıtma, radikal bir değişiklik isteyen ya da iddialı olan kadınlar için oldukça ideal bir kesim. Tabi birde kısa saçı seviyor olmak bu modelleri için oldukça önemli. Özellikle ense ve yanların kazıtıldığı üst kısımların ise daha uzun olduğu modeller en çok tercih edilen modeller arasındadır. Kadınlar için saçlarını kazıtma fikri aslında çok sempatik karşılanan bir fikir değil. Bunun yanı sıra asi ruhlu kadınların çekinmeden ve hiç tereddüt etmeden uyguladığı bir uygulama.

Ense Saç Kazıtma Nasıl Uygulanır?

Saç kazıtma aslında çılgınlık arayan kadınların yanı sıra saçları oldukça yıpranmış olan kadınlar içinde tercih edilen bir yöntem. Boya işlemlerinden dolayı saçları oldukça yıpranan ve eski sağlıklı saçlarına kavuşmak isteyen kadınların bu trend ile birlikte saçlarını kazıttığına tanık olmaktayız. Saç kazıtma özellikle ense ve yanlarda çeşitli şekillerin uygulanması ile birlikte daha da çekici bir hale geliyor. Saç kazıtma işlemi uygulanırken de öncelikli olarak saçlar belirli bir boya kadar kesiliyor. Sonrasında eğer sadece ense ve yanlar kazıtılacaksa bu bölgeye makine ile kazıma işlemi yapılıyor genellikle 3 numara ya da5 numara kazıma ense saç kazıtma için oldukça ideal bulunuyor. Bu işlem sırasında eğer dövme gibi çeşitli şekiller isteniyorsa istenilen bölgeye kazıma işlemi yapılarak uygulanıyor.

Ense Saç Kazıtma Hangi Yüz Tipine Uyar?

Saçlarını kazıtmak isteyen kadınların yüz tiplerine ve kafa yapılarına uygunsa bu işlemi tercih etmelerini tavsiye ederiz. Genellikle yüzü yuvarlar alnı çok geniş olmayan kadınlarda saç kazıtma işlemi daha güzel duruyor. Saç kazıtma türleri içinden ense saç kazıtma ya da yanları kazıtmayı düşünenler için ise herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Saçların üst kısımları uzun bırakıldığı için her yüz tipi bu modeli uygulayabiliyor.

Bunlar da ilgini çekebilir


Etiketler:

Bayan Ense Saç Kazıtma Modelleri Konusuna 15 Yorum Yapıldı
 1. Berna Ertegun dedi ki:

  bu modelden baska var mi

 2. Iffet Mumcu dedi ki:

  mukemmel olmus

 3. Beyaz Pasa dedi ki:

  bu tarza bayiliyorum

 4. Arsal Bozdag dedi ki:

  ben bunu uyguladim cok da begendim

 5. Uysal Guney dedi ki:

  iste bu yaa cok guzel olmus

 6. Isit Gursel dedi ki:

  bu tarza bayiliyorum

 7. Erendiz Soysal dedi ki:

  bu konuyla alakali daha cok yazi bekliyoruz

 8. Seven Batur dedi ki:

  harika

 9. Kamer Guven dedi ki:

  cok guzel olmus bence

 10. Nuran Yalcin dedi ki:

  gercekten cok begendim

 11. Ulku Yakin dedi ki:

  Ben böyle saç kestirsem mahalleye almazlar beni be

 12. Erendiz Soysal dedi ki:

  Bu saç modellerini denemem gerekli

 13. Ceylan Fahri dedi ki:

  elinize saglik

 14. Ulku Yakin dedi ki:

  mukemmel olmus

 15. Beyaz Pasa dedi ki:

  elinize saglik

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git