Basen eriten yiyecekler


Basen eriten yiyecekler
15 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 79 kez okundu.

Basen eriten yiyecekler

Konu: Basen eriten yiyecekler

Öncelikle kısaca basen nedirin cevabını verelim.Basen : Vücudun bel ile kalça arasındaki bölümüdür.Kadınlar için formda olmak, güzel görünmenin en önemli şartlarından biridir. Özellikle yaz aylarında fazla yağlar kadınlar için büyük bir sorun olmaktadır. Bunların başında ise basen yağları gelir. Yağ hücreleri vücudumuzda genel olarak her yere dağılsa da basen, kalça ve göbek bölgesinde bu oran daha fazladır. Doğru besinleri seçerek, doğal yollarla basen yağlarını eritmek mümkün olmaktadır. Düzenli olarak tükettiğinizde bu yiyecekler, tok tutma özelliği sayesinde metabolizmanızın hızlı çalışmasına yardımcı olacaktır. Dilerseniz basen eriten yiyeceklere bir göz atalım;

 

Yumurta


Sağlıklı bir şekilde kilo verme konusunda yumurta tüketmenin önemi, bilimsel araştırmalar sonucunda da ortaya konmuştur. Genel olarak sabah kahvaltılarında haşlayarak tüketeceğiniz yumurta sizi tok tutacak ve daha geç acıkmanızı sağlayacaktır. Ayrıca basen bölgesindeki yağları eritirken, vücudunuzun ihtiyacı olan proteini de almış olacaksınız.

Yoğurt

Ara öğün ve ana öğünlerde sıklıkla tüketeceğiniz yoğurt, basen eritme konusunda oldukça faydalı olacaktır. Vücudun kalsiyum ihtiyacının karşılanmasını sağlayan yoğurt, basen eritmek dışında kemik sağlığının da vazgeçilmez besinlerinden biridir.

Greyfurt

Basen yağlarının eritilmesinde oldukça faydalı bir meyve olan greyfurt, C vitamini yönünden de oldukça zengindir. Greyfurtun metabolizmayı hızlı çalıştırma özelliği vardır. Bu sayede, düzenli olarak ana öğünlerde tüketeceğiniz bu meyve ile 2-3 ay gibi bir sürede kilo vermeniz mümkündür.

Roka

Roka, içerisinde kasları güçlendiren ve yağları yakan maddeler barındırmaktadır. Bu yönüyle basen eritmek için roka etkili besinlerden biridir. Rokayı salatanın içerisinde ve sabah kahvaltılarında tüketerek fayda sağlayabilirsiniz.

Yeşil Çay

Sağlık için tüketilmesi gereken çaylardan biri olan yeşil çay, metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlayarak kilo verilmesinde de oldukça etkilidir. Yeşil çay sayesinde vücudunuzdaki fazla yağları yakarak, arzuladığınız kiloya gelmek için bir adım daha atmış olursunuz.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git