Basen Eriten Yiyecekler: En Temel 5 Gıda


Basen Eriten Yiyecekler: En Temel 5 Gıda
8 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 560 kez okundu.

Basen eriten yiyecekler

Basenlerinizden şikayetçi misiniz? Her aynanın karşısına geçtiğinizde kendinize baktığınızda basenleriniz size fazlalık olarak mı geliyor? O zaman, basen eriten yiyecekler adlı bu yazı tam size göre.. Öncelikle temelden başlayıp kısaca Basen Nedir sorusunun cevabını verelim.

Basen Nedir?

Vücudun bel ile kalça arasındaki bölümüdür. Kadınlar için formda olmak, güzel görünmenin en önemli şartlarından biridir. Özellikle yaz aylarında fazla yağlar kadınlar için büyük bir sorun olmaktadır. Bunların başında ise basen yağları gelir. Yağ hücreleri vücudumuzda genel olarak her yere dağılsa da basen, kalça ve göbek bölgesinde bu oran daha fazladır. Doğru besinleri seçerek, doğal yollarla basen yağlarını eritmek mümkün olmaktadır. Düzenli olarak tükettiğinizde bu yiyecekler, tok tutma özelliği sayesinde metabolizmanızın hızlı çalışmasına yardımcı olacaktır. Dilerseniz basen eriten yiyeceklere bir göz atalım;

Basen Eritici Temel Gıdalar

Yumurta

Peki neden yumurta? Sağlıklı bir şekilde kilo verme konusunda yumurta tüketmenin önemi, bilimsel araştırmalar sonucunda da ortaya konmuştur. Genel olarak sabah kahvaltılarında haşlayarak tüketeceğiniz yumurta sizi tok tutacak ve daha geç acıkmanızı sağlayacaktır. Ayrıca basen bölgesindeki yağları eritirken, vücudunuzun ihtiyacı olan proteini de almış olacaksınız.

Yoğurt

Ara öğün ve ana öğünlerde sıklıkla tüketeceğiniz yoğurt, basen eritme konusunda oldukça faydalı olacaktır. Vücudun kalsiyum ihtiyacının karşılanmasını sağlayan yoğurt, basen eritmek dışında kemik sağlığının da vazgeçilmez besinlerinden biridir.


Greyfurt

Basen yağlarının eritilmesinde oldukça faydalı bir meyve olan greyfurt, C vitamini yönünden de oldukça zengindir. Greyfurtun metabolizmayı hızlı çalıştırma özelliği vardır. Bu sayede, düzenli olarak ana öğünlerde tüketeceğiniz bu meyve ile 2-3 ay gibi bir sürede kilo vermeniz mümkündür.

Roka

Roka, içerisinde kasları güçlendiren ve yağları yakan maddeler barındırmaktadır. Bu yönüyle basen eritmek için roka etkili besinlerden biridir. Rokayı salatanın içerisinde ve sabah kahvaltılarında tüketerek fayda sağlayabilirsiniz.

Yeşil Çay

Sağlık için tüketilmesi gereken çaylardan biri olan yeşil çay, metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlayarak kilo verilmesinde de oldukça etkilidir. Yeşil çay sayesinde vücudunuzdaki fazla yağları yakarak, arzuladığınız kiloya gelmek için bir adım daha atmış olursunuz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Basen Eriten Yiyecekler: En Temel 5 Gıda Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Tulin Boran dedi ki:

    Ben böyle saç kestirsem mahalleye almazlar beni be

  2. Halime Ersoy dedi ki:

    sac modelleri konusunda zirvedesiniz

  3. Ulku Bilgi dedi ki:

    bu modelden baska var mi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git