Balıksırtı Örgülü Ense Topuzu Nasıl Yapılır?


Balıksırtı Örgülü Ense Topuzu Nasıl Yapılır?
10 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 389 kez okundu.

Günümüzde kadınların en çok önem verdikleri parça saçlarına her gün başka model bulma işi oldukça zordur. Çalışan bir kadınsanız veya öğrenciyseniz, saçınıza her gün farklı bir model bulmak için sitemizden yardım alabilirsiniz. Özel bir davete gideceksiniz, mezuniyetiniz için farklı ve göz alıcı bir model arıyorsanız ya da ben her gün şık bir kadınım saçlarıma her gün farklı modeller yaparak ilgi odağı olurum diyorsanız sizde basit ritüelle anlatacağımız balıksırtı örgülü ense topuzunu yaparak gittiğiniz her mekânda gözde olabilirsiniz!

Balıksırtı Örgülü Ense Topuzu Nasıl Yapılır

 

Balıksırtı Örgülü Ense Topuzu İçin Gerekli Malzemeler

Balıksırtı örgülü ense topuzu nasıl yapılır, Öncelikle bu model için, ince kırçıllı tarak, kalın tarak ve bağlama tokalarına ihtiyacınız vardır. Aynı zamanda örgüyü topuza sabitledikten sonra saçınızı toparlamak için tel tokaya da ihtiyaç duyabilirsiniz. Tercihiniz ve zevkinize göre aksesuarda kullanabilirsiniz.


Ense Topuzu Yapımı

Balıksırtı örgülü ense topuzu nasıl yapılır, öncelikle saçınızın ön kısmını ayırmanız gereklidir. Önünüzden ayıracağınız kısım hem kâkül bölgesi hem de balıksırtı örgü yapılması için yeterli olacak kadar ayırılmalıdır. Saçlarınızı ayırdıktan sonra krepe kısmını da saçınızındın ayırın. Daha sonra ensenizde ve kafanızın arkasında kalan tüm saçları sıkıca toplayarak bağlama tokaları ile bağlayınız. Saçınızı başladıktan sonra krepe kısmı için ayırdığınız saçı hacimlendirecek krep uygulaması yapınız. Daha sonra bu kısmı da aşağıda bağladığınız yer ile birleştiriniz. Saçınızı ense topuzunda yapmak için istediğiniz yeri kullanabilirsiniz. yan topuz şeklinde de yapılabilir. Bağladığınız kısımı içine doğru sararak tutturun ve saçlarınızı elinizle genişleterek ayrıştırın.

Balıksırtı Örgülü Ense Topuzu Nasıl Yapılır

Balıksırtı Örgü İçin

Balıksırtı örgülü ense topuzu nasıl yapılır, ense topuzunuzu yaptıktan sonra saçınızın ön kısmında ayırdığınız bölgeyi geriye doğru taradıktan sonra sıkı biçimde balıksırtı örgüsü yapınız. Topuza denk gelecek gibi ayarlamanız gereklidir. Daha sonra arkada toplanan örgünün fazla saçlarını da topuzunuzun etrafına dolayabilirsiniz. Saçlar dolanırken tel toka yardımı alınabilir. Tel tokalar ile saçlarınızın çıkmasını önleyebilirsiniz. Bu şekilde hem daha estetik hem daha bakımlı görüneceksiniz. En son olarak birleştirdiğiniz örgü ve topuzun üzerine kullanmak istediğiniz aksesuarları sağlam ve saçı bozmayacak biçimde yerleştirebilirsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Balıksırtı Örgülü Ense Topuzu Nasıl Yapılır? Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Eren Menderes dedi ki:

  tekrardan cok sagolun

 2. Sibel Bilge dedi ki:

  tekrardan cok sagolun

 3. Sefa Sen dedi ki:

  gercekten cok begendim

 4. Turker Turan dedi ki:

  harika

 5. Seven Batur dedi ki:

  bekliyorum yeni yazinizi

 6. Erendiz Soysal dedi ki:

  Ben böyle saç kestirsem mahalleye almazlar beni be

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git