Balık Kılçığı Örgü Nasıl Yapılır?


Balık Kılçığı Örgü Nasıl Yapılır?
1 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 476 kez okundu.

Kadınların günlük hayatlarında kendine öz birkaç saç modelleri vardır ve bu modellerin dışına kolay kolay çıkamazlar. Aslında çok basit ritüellerle anlatılan saç modelleri ara ara yapmak kadınları daha iyi hissettirecektir. Balık kılçığı örgüsü, balık kılçığı figürünün görüntüsü yansıtıldığı için ismi oradan gelir. Balık kılçığı oldukça ince ve estetik bir görünüme sahiptir. Balık kılçığı örgüsü de saçınıza ince ve estetik bir görünüm sağlayacaktır. Günlük hayatınızda kolaylıkla yapabileceğiniz bu model diğer örgü türlerinden farklı görünmesiyle dikkat çekmektedir. Sizlerde günlük hayatınızda değişik saç modelleri, saç örgüleri yapmak istiyorsanız hemen balık kılçığı örgüsü modelini saçınıza uygulayabilirsiniz. Geçmişten günümüze her kadının severek kullandığı örgü modellerinden balık kılçığı örgü nasıl yapılır, örgüyü yapmak için saçınızı 4 tutama ayırmanız gereklidir.

Balık Kılçığı Örgü Nasıl Yapılır

Balık Kılçığı Örgü Modeli

Diğer örgü modellerinden farklı olarak balık kılçığı örgüyü yapmak için 3e değil 4e ayırmalısınız saçlarınız. İnce tutamlar olması, örgünüzün estetik görünümü için oldukça önemlidir. Genellikle bu model bir atkuyruğu ya da balıksırtı bir örgünün devamına uygulanır. Balık kılçığı örgü nasıl yapılır, balık kılçığı örgüyü yapmak için saçınızı tepeden sağlam ve sıkı bir atkuyruğu yapmalısınız. Tercihinize göre salaş bir balık kılçığı örgü yapmak isterseniz sıkı bağlamadan, bol ve geniş bir şekilde saçınızı bağlayınız. Saçlarınız uzun ise salaş balık kılçığı örgü modeli oldukça havalı görünebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer saçınız kısa ise salaş bir balık kılçığı modeli rahat kullanamayabilirsiniz, bunun için kısa saçlara sahipseniz mutlaka tepeden sıkı bir atkuyruğuna örgünüzü yapınız.

Balık Kılçığı Örgü Nasıl Yapılır


Örgü Yapımı

Balık kılçığı örgü nasıl yapılır, saçınızı bağladıktan sonra atkuyruğu saçı 2 eşit parçaya ayırınız. İki eşit parçaya ayırdığınız saçı ellerimizle sıkıca tutarak, parmak uçlarımızla yan taraftan küçük 2 tane ince tutam alıyoruz. Toplam 4 parçaya ayrılmış olacaktır. İnce ayırdığımız saçları, kalın parçaların üzerinden geçirerek X şekli oluşturarak birbirinin üzerine atınız. Sonra tekrardan aynı işlemi tekrarlayarak saç bitimine kadar örmeye devam ediniz. Saç bitiminde ucunda 5 cm kalacak şekilde bağlamanız saçınızın örgüsünün sıkı olması için önemli bir noktadır. Saçınızı lastik küçük tokalarla bağlarsanız saçınız açılma yapmayacaktır.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Balık Kılçığı Örgü Nasıl Yapılır? Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Damla Sonmez dedi ki:

  bu modelden baska var mi

 2. Uysal Guney dedi ki:

  iste bu yaa cok guzel olmus

 3. Arsal Bozdag dedi ki:

  iste bu yaa cok guzel olmus

 4. Emek Taskiran dedi ki:

  Vaaay harika

 5. Tulin Boran dedi ki:

  iste bu yaa cok guzel olmus

 6. Ceyhan Fahri dedi ki:

  Berberime söyledim bu tarz kestir diye. Kesemedi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git