At Kuyruğu Modelleri


At Kuyruğu Modelleri
20 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 121 kez okundu.

Herkesin bildiği üzere, atkuyruğu saç modelleri her ortama uyum sağlayan, kullanışı ve şık görünen bir modeldir. Ofiste, günlük hayatta, dışarıda, akşam yemeğinde, gece davetlerde kısaca her yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir modeldir.

Aksesuarları kıyafetimize nasıl giydirip şıklık katabiliyorsak, farklı saç modelleri ile kendimize renk katabiliriz. Her kıyafete uyum sağladığı için at kuyruğu modeli bizim için en önemli model diyebiliriz. Kıvırcık, düz veya dalgalı saçınızın olması hiç önemli değil. Her saç tipine uygun olan bu model çok güzel duruş sunar. Ama her zaman kullandığınız saçı biraz daha değiştirmek te fayda var.

Modellerimize başlamadan önce elbette ufak bir tüyo vermemiz gerekiyor; Atkuyruğunuz istenilen yükseklikte durmuyorsa eğer, lastik noktanın altına tel toka kullanarak dik şekilde tutturabilirsiniz. Bu bakımdan daha dik bir atkuyruğuna sahip olabilirsiniz.

Yandan Atkuyruğu


Özellikle daha romantik bir görüntü istiyorsanız ve klasik atkuyruğu modelini farklılaştırmak istiyorsanız yan şekilde kullanmanız tam size göre olacaktır. Tüm saçınızı yan taraftan toplayınız ve ensenize yakın bir yerde atkuyruğunu oluşturun. İsterseniz daha dağınık bir modele de çevirebilirsiniz. Bunun için de, aşağıdan gevşek yapmanız gerekiyor. Daha sonra ise geniş uçlu bir maşa yardımıyla atkuyruğunuzdan çıkan saçları dalgalar haline getirebilir ve sabitlemek için ise sprey kullanabilirsiniz.

Retro Atkuyruğu

Biraz geçmişe dönüp 70’lerden de ilham almak lazım. Bu saç modeli için alnın üst kısmındaki saçları krepe yapıp geriye doğru hafifçe bombeli şekilde toplayıp atkuyruğu oluşturun. Kısa saç atkuyruğu modeli arıyorsanız Retro atkuyruğunu deneyebilirsiniz. Görüntüyü tamamlamak için kırmızı bir ruj ve kuyruklu bir eyeliner sürmeni tavsiye ederiz.

Boğumlu Atkuyruğu

Masallardaki prenseslerden ilham alarak bu modeli oluşturup sen de kendini masal kahramanı gibi hissedebilirsin. Öncelikle saçını düşük bir atkuyruğu oluşturacak şekilde toplayıp atkuyruğundan çıkan saçlarını kabartmalısın. Sonrasında da küçük buğumlar halinde toplayıp atkuyruğundan çıkan saçları kabartmalısın. Sonraki işlemde ise küçük buğumlar halinde lastik tokayla tutturabilirsin.

Örgülü Atkuyruğu

Günden güne modernleşmeye başlayan bu model için saçlarınızı tepeden sıkıca toplayıp, saçların kalan kısmını örün ve lastik tokayla sabitleyin. Eğer yüzünü çerçeveleyen saçların elektriklenirse ya da yeni çıkmaya başlayan saçlar uçuşmaya başladıysa güçlü bir saç spreyi ve tarak yardımıyla daha düzgün bir görünüm yakalayabilirsin.

Düşük Atkuyruğu

Doğal görünümü kaybetmek istemiyorsanız eğer, düşük at kuyruğu modelini seçmeniz gerekiyor. Enseden yapılan düşük at kuyruğu modelleri size salaş ve güzel bir görünüm katacaktır. Bu saç modeli için ilk olarak arkada kalan saçlarınıza krepe tekniği ile hacim kazandırmanız gerekiyor. Daha sonra ise önden aldığınız ince saç tellerini burarak geriye doğru getirin ve saçlarınıza düşük at kuyruğu havası verin.

Rahat Atkuyruğu

Saçlarınızın çok yapılı ve uğraşlı göstermesinden ziyade doğalmış gibi durmasını isterseniz bu modeli deneyin. Saçlarınızı dalgalı olarak kullandığınızın günün ertesi günü saçlarınızı yıkamak için vaktiniz yoksa saçlarınızı enseden 3 eşit tutama ayırın. İlk baştaki ve sondaki tutamı ortadaki tutamın üzerine sarın. Saç modelinin gün boyu göz alıcı görünmesi için elbette bir sır verecem; sprey kullanın sabitleyin mutlaka.

Yana Atılmış Atkuyruğu

Daha değişik bir atkuyruğuna mı ihtiyacınız var? Yana atılmış atkuyruğu modelini sevebilirsiniz. Yana atılmış atkuyruğu saçlarınızı önce yandan ayırın. Ardından önden aldığınız bir saç tutamını ve enseden alınan bir saç tutamını burarak omzunuzun üzerinden bir atkuyruğuna dönüştürün. Elbette bir sır verelim bu model omuz elbiselerde süper duracaktır.

Şık Atkuyruğu

Daha şık ve basit yapılabilir bir atkuyruğu modeli istiyorsanız bunu deneyin. Yüksek atkuyruğu modellerini sevenler bu saç modelini daha fazla yüksekten yapabilirsiniz. Atkuyruğu yaptıktan sonra saçlarınızı iki eşit şekilde ayırın ve bu parçaları bombeler şeklinde lastikle tutturun. Bir tutamı diğer bir saç tutamının arasından geçirerek şık bir görünüm verebilirsiniz. Saçlarınızın daha fazla hacimli durmasını istiyorsanız eğer, gevşetebilirsiniz.

Kıvırcık atkuyruğu

Dalgalı atkuyruğu tarzını sevenler bu modelleri mutlaka denemenizde fayda var. Saçlarınızı ilk olarak maşa yaparak dalgalandırmanız gerekiyor. Daha sonra saçlarınızız üst kısmına ise krepe yapmanız şart. Saçlarınızı önlerinden iki ayrı tutam ayırın ve kalanını hacimli bir atkuyruğuna dönüştürün. Son olarak ise önde duran tutamları burarak atkuyruğunun çevresine sarın. Dalgalı atkuyruğunun modelini ise ciddi görüşmelerde tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git