Aşırı kolay 7 topuz modeli ve yapımı


Aşırı kolay 7 topuz modeli ve yapımı
23 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 96 kez okundu.

En basit saç modelleri arasında elbette topuz yer alıyor. Birde her ortama ayak uydurabilmeniz için favori model olduğunu belirtelim. İşe giderken, okula dönerken, arkadaşlarınızla buluşmalarınız da ve davetlere katılmanızda bile bu modelleri kullanabilirsiniz.

Sizler için basit topuz önerilerimiz elbette var. Hadi başlayalım.

Topuz süngeri ile yüksek topuz yapımı

Size bir sır verelim! Yüksek topuz saç modelleri boyunuzun daha uzun görünmesi ve yüzünüzü germesiyle daha genç bir görünüm sunar. Özellikle de göz makyajının fazla olduğu bir makyaj stili tercih edecekseniz yüksek topuz saç modelini kesin deneyin. Yüksek topuzunun hacimli görünebilmesi için topuz süngerinden yardım alabilirsin. Yukarıdaki gibi saçını atkuyruğu yapıp topuz süngerini taktıktan sonra süngerin etrafına saçlarını sararak bu görünüme kolayca kavuşabilirsin.

Yarım topuz yapımı

En basit şekilde topuz modelleri içerisinde son günlerde yarım topuz saçlar, bizce çok havalı. Bu havalı saçların yapımı ise oldukça kolay. Saçınızın üst kısmını toplayın ve topuz görünümü verin. İşte her şey bu kadar.


Bir tavsiyem elbette var:Alt kısımda serbest kalan saçlarınızın elektriğinin oluşmaması için, yağ saç güzelleştirici kremi uygulamanız gerekebilir.

Saç aksesuarlı topuz yapımı

Saçlarınızı ensenizden toplayıp topuz haline getirdikten sonra  fularlarla beraber kullanarak çok tatlı bir saç modeli elde edebilirsin. Dilediğin renkte fuları başının etrafına sararak bu güzel görünüme ulaşabilirsin.

Fransız topuzu yapımı

Hem şık hem de zarif görünmek isteyenlerin modeli olan Fransız topuzunu denemek isterseniz eğer, tüm saçınızı yukarıda görüldüğü gibi toplayıp burgu yapın. Daha sonra burguyu içe doğru çevirin ve tel tokalar ile destekleyin. Hepsi bu kadar.

Örgülü topuz yapımı

Dışarıdan baktığınızda sanki çok zor gibi görünen ama çok basit olan bir topuz modeli olduğunu belirtelim. Saçınızı ön kısımdan 2 tutam olarak klasik örgü şeklinde örüp arkada lastik tokayla destekleyin. Daha sonra altta kalan saçlarınızı ensenizde toplayıp topuz görünümü sunun. Son olarak ise örgüleri çapraz şekilde alttaki topuzun etrafına sararak işlemi bitirebilirsiniz.

Çok kolay dağınık topuz yapımı

Son olarak en basit ama en kolay ama en şipşak olan modeli anlatacağım. Saçınızın tamamını atkuyruğu yapın ve lastik tokanın etrafına sarın. Tel tokalarla da sabitleyin. Hepsi bu kadar.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git