Anne Adayların En Merak Ettiği Konu: Hamileyken Saç Boyama


Anne Adayların En Merak Ettiği Konu: Hamileyken Saç Boyama
11 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 399 kez okundu.

Kişisel bakımlarına son derece özen gösteren kadınların merak ettiği konuların başında, dünyadaki en değerli varlıkları olan çocuklarına hamile kaldıkları zaman, kişisel bakım ve estetik görünümlerini en önemli parçası olan saçlarına boya uygulamanın bebeğe bir zarının olup olmayacağı konusudur. Bu konuda en sık sorulan hamilelikte saç boyanır mı sorusudur. Bu soruya verilen yanıtların ortak noktası şudur: Hamilelikte çok gerekli olmadıkça saçlar boyanmamasında fayda vardır.

Saçlarının renginden hoşnut olmamanın yanında bazı kadınlar saçlarının erken beyazlaması sonucu saç boyasına baş vurmak zorunda kalırlar. Bu tip kadınların en merak ettiği konu ise hamilelikte saç boyamanın zararlı mı olduğu sorusudur. Bu konuda uzmanların verdiği yanıt şu şekilde karşımıza çıkar; saç boyamanın zaruri olduğu durumlarda hamileliğin ilk üç ayı geçtikten sonra boyama işlemi uygulanmalıdır şeklinde karşımıza çıkıyor.

Hamileyken Saç Boyama

Hamilelerin İkinci Olarak Merak Ettiği Saç Boyama Şekli:

Hamile bayanlar şıklıklarından vaz geçmemek için şu sorusu sıkça sormaktadırlar: Hamileyken saç uçları boyanır mı yukarında ifade ettiğimiz gibi hamileyken saç boyatmak sağlıklı bir uygulama değildir. Ancak saçı kökten uca boyamak yerine sadece uçlarını boyamak diğerine göre daha masum bir uygulamadır. Saç uçlarının boyanması konusunun bir diğer alt başlığı da hamileyken ombre yapılır mı sorusudur. Bu soruya verilen cevapta saç uçlaru-ının boyanması ile aynıdır ancak şunun belirtmeliyiz ki, bu tip uygulamalara baş vurulmaması daha sağlıklı bir hamilelik geçirmemizi sağlar.


Hamileyken Saç Boyama

Toplumun Önde Gelen Kesiminin Saç Boyama Konusunda Kötü Örnek Olduğu Durumlar:

Bu grubu oluşturan bayanlar ünlü kesimdir. Bilindiği gibi dış görünüşlerini hemen her şeyin başında tutan ünlüler hamilelikte de saç boyamaları ile öne çıkarlar ve topluma kötü örnek olurlar. Hamleyken saç boyatan ünlüler arasında şu isimleri sayabiliriz: Demet Akalın, Ece Erken, Gülben Ergen…

Hamileyken Saç Boyama

Hamileyken Saç Boyutunun Değiştirilmesi İle Alakalı Sorular

Duyguların en üst seviyede yaşandığı hamilelik döneminde bayanların dış görünüşlerinde değişik yapmak istemesi doğaldır. En masum sorulardan biri olan hamileyken saç kesilir mi? Sorusuna verilen cevapta gayet masumdur hamileyken saç kesilmesinin gebeye ya da bebeğe bir zararı yoktur.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Anne Adayların En Merak Ettiği Konu: Hamileyken Saç Boyama Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Ulku Yakin dedi ki:

  sac modelleri konusunda zirvedesiniz

 2. Eren Menderes dedi ki:

  harika

 3. Eren Menderes dedi ki:

  sac modelleri konusunda zirvedesiniz

 4. Damla Sonmez dedi ki:

  sac modelleri konusunda zirvedesiniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git