Akne lekeleri nasıl geçer


Akne lekeleri nasıl geçer
14 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 521 kez okundu.

Konu: Akne lekeleri nasıl geçer

Akne lekeleri nasıl geçer

Çoğu insan hayatının bir döneminde mutlaka sivilce sorunu ile karşı karşıya kalmıştır.Bu sivilce lekelerini geçirmenin çeşitli yolları tabiki vardır.Bu yollardan bazıları aşağıdadır.Bu yollardan bir ya da birkaçını uyguladığınız takdirde akne izlerinden kurtulmanız olasıdır.
Akneden kurtulduktan sonra ciltte bıraktığı göze hoş görünmeyen izler ise bu sorunu yaşayanların bir diğer sıkıntı kaynağıdır. Akne izleri son yıllarda lazer tedavi uygulamalarında yaşanan gelişmelerle ortaya çıkan yeni yöntemlerle giderilebilmektedir. Akne izleri tedavisi için evinizde yapabileceğiniz bazı bitkisel çözümlerde bulunmaktadır. Akne ve sivilce izleri için üretilen kozmetik ürünlerde izlerin görünürlüğü belirli bir oranda azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Birçok kişi akne izlerinden kurtulmak için kimyasal peeling uygulamasını tercih etmektedir. Kimyasal peeling için kullanılan kimyasallar cildin üst tabakasının soyulmasını sağlayarak yenilenme sağlayan etkili bir tedavi yöntemidir. Özellikle yüz bölgesinde bulunan akne izleri için uygulanan bu tür radikal tedavi yöntemleri dışında daha kolay ve kalıcı yöntemler arayanlar için lazerle akne izi tedavisi uygun bir çözüm olacaktır. Lazer prosedürü sırasında doktor kontrolünde akne izleri kaybedilebilmektedir.

Günümüzde pek çok doktor lazer teknolojisi kullanarak akne izleri dışında kırışıklıkları, yanık lekelerini ortadan kaldırabilmektedir. Ciltte kırışıklık ve güneş lekeleri için kullanılan non ablatif lazer cilt üzerinde yanıklar oluşturmamak yüzeyin altında çalışarak kolojen salgılanmasını tetikleyerek cildin gerginleşmesini sağlamaktadır. Ancak non abrasif lazer kullanımı akne izleri için kullanılamamaktadır.


Akne izleri için kullanılan lazer tedavisi sırasında akne izinin bulunduğu bölgedeki deri hücreleri yakılarak zaman içinde yerine yenilerinin çıkmasını sağlamak ana amaçtır. Lazer teknolojisinin avantajı ile düzeltilmek istenen bölgedeki hücreler tam olarak hedeflenebilmekte böylece izin olmadığı bölgede bulunan hücrelere herhangi bir zarar verilmemektedir. Bu yüz üzerinde yapılacak her uygulama için büyük önem taşımaktadır.

Akne izleri için lazerli tedavinin dışında kullanacağınız kremler ile de başarılı olabilirsiniz. Piyasada pek çok kozmetik markasının bu tür izler için özel olarak ürettiği ürünler bulunabilmektedir. Ayrıca yüzünüze uygulayacağınız sıkılaştırıcı doğal ve bitkisel maskeler zaman içinde akne izlerinin gözle görülür oranda azalmasını sağlayacaktır

 

Akne nedir

Akne kısaca gençlerde, yetişkinlik dönemine geçerken görülen, deri üzerindeki yağ bezlerinin yangılı sivilceler oluşturması biçiminde kendini gösteren bir durumdur.Yukarıda akne lekelerinin nasıl geçtiğini detaylı şekilde anlattık.Faydalı olması dileğiyle.

Bunlar da ilgini çekebilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git