Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?


Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?
6 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 109 kez okundu.

“Box braid” olarak da bilinen Afrika örgüsü son zamanlarda gençler tarafından moda haline geldi. Afrika örgüsü nasıl yapılır sorusunu pek çok merak edenler var. Yapımı ise sizin için kolay olabilir ama yapan için zor olabilir ya da kendiniz yapacaksanız biraz yorulabilirsiniz. İnce ince örülen saçlara sentetik saç ilavesi ile saçlar uzatılarak yapılan saç modelidir. Sentetik saçları mor, gri, pembe, mavi gibi iddialı renkler seçerek saçınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Dışarıdan da havalı ve dikkat çekici olan bu saç modeli sizi oldukça tarz gösterecektir.

PEKİ AFRİKA ÖRGÜSÜ SAÇA ZARAR VERİR Mİ?

Afrika örgüsü ya da box braid saça herhangi bir zarar vermez. Afrika örgüsü yapımında jöle, köpük vs. kullanımı olmadığı için saça zarar verme söz konusu değildir. Afrika örgüsünün yıkaması zor mu gibi sorular sorulmaktadır. Afrika örgüsü saç modelini yıkamakta herhangi bir sorun yoktur. Hatta saçlarınız fazla yıkanmadığından dolayı yağlı bir yapıya sahip ise zamanla bir parça da olsa saçlarınızda olan yağ sorunun geçtiğini kendiniz fark edeceksiniz. Yıkama konusuna gelince de normal saçınız varmış gibi hiçbir farklı önlem almadan saçlarınızı ayırarak saç yıkamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Büyük avantajı ise duşta ya da duş sonrası saç tarama ihtiyacınız olmayacaktır.

AFRİKA ÖRGÜSÜ SAÇ DÖKÜLMESİNE NEDEN OLUR MU?

Afrika örgüsü saç dökülmesine neden olmamaktadır. Halk arasında kulaktan kulağa dolaşan yanlış bilgiler yüzünden akıllarda oluşan bu soru ise tamamen doğru değildir. Normal kullanım süresi ne kadardır diye merak edenler için ise Afrika örgüsünün kullanımı 3 aydır. Bir insan ortalama günde 150 tek saçı dökülmektedir. Bu dökülme sayısı ise bilimsel olarak da normal karşılanmaktadır sonuçta saç telinin kopmasının sebebi hassaslaşması ya da saç köklerinizin yenilenmesi. Ancak Afrika örgüsü sıkı bir şekilde örüldüğü için dökülen saçlar örülen saçların üzerinde kalır ve 3 ay boyunca yere fazla saç dökülmediği görülmektedir. Kullanım süresi bittikten sonra 3 ay boyunca saçlar topluluğundan dolayı dökülmediği için açınca da toplu bir saç dökülmesi görülmektedir bu da sizi korkutmasın normal bir durum çünkü.


AFRİKA ÖRGÜSÜ ÇIKARILDIKTAN SONRA SAÇLAR KAZITILIR MI?

Afrika örgüsü yapıldıktan sonra nasıl çıkartılır diye bayanlar tarafından sorulan sık sorulardan biridir. Afrika örgüsü çıkarıldıktan sonra saçınıza herhangi bir yapıştırıcı kullanılmayacağı için saçlarınıza bir zararı olmaz ve saçlarınızı kazıtmak zorunda kalmazsınız. Afrika örgüsünde saçlar rüzgardan ve yağmurdan da etkilenmemektedir. Kısaca Afrika örgüsü çok rahat kullanılabilmektedir.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git