2018 Yaz İçin Saç Modelleri


2018 Yaz İçin Saç Modelleri
1 Mart 2018 tarihinde eklendi, 392 kez okundu.

2018 saç konusunda oldukça iddialı bir yıl olacak gibi gözüküyor ve aynı durum 2018 yaz için saç modelleri açısından da geçerli. Yaz sezonunda renkli saçların yükselişi de devam edecek. 2018 senesi saç trendleri içinde en dikkat çekici nokta nostaljik saç modellerinin modern dokunuşlarla tekrar gündeme gelmiş olması.

2018 Yaz İçin Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modelleri açısından bakıldığında 2018 yaz için saç modelleri oldukça iddialı gözüküyor. Bu sene kısa saç modellerinde maskülen kesimler revaçta. Pixie saç kesimi bu yıl daha kısa kullanılıyor. Bir jöle yardımıyla şekillendirilmesi mümkün olan bu kesimde şekillendirirken saçı yumuşatmamak gerekiyor. Saç kenarlarının sivri bırakılması öneriliyor.

Romantik kesimler yerine 2018 yazında maskülen saç kesimleri ön planda olacak. Bu saç kesiminde saçların yandan ayrılması önem kazanıyor zira saçın önünden geniş tutamlar çıkarılıyor. Bu yaz kaküllü bob kesimlere de rastlamak mümkün olacak. Bu kesim için de sert geçişler öneriliyor. Özellikle ince telli saçlara sahip kadınlar için sezonun en kullanışlı saç modeli olacak.2018 yılı kısa ya da bob kesim saçların ön plana çıktığı bir yıl. Kullanışlı saç modelleri bu yıl daha çok revaçta. Bob kesim saçlar kulak arkasına atılarak bile kullanılabilen modeller. Basit bir düzleştirme işlemi bu saç modeli için yeterli oluyor.


2018 Yaz İçin Saç Modelleri

Uzun Saç Modelleri

Uzun saç modellerinde örgüler yine ön planda. Örgülerin geçen sezonlara göre daha inceldiği ve saç aralarına karıştırıldığı görülüyor. Örgü uygulamaları 2018 yaz için saç modelleri arasında yerini alıyor. Düz ya da dalgalı saçlara rahatlıkla uygulanabiliyor.

Islak görünümlü saçlar geriye taranarak kullanılıyor ve uzun saçlarda da maskülen görünüm öne çıkıyor. Ensede yapılan atkuyrukları da bu sene dikkat çekiyor. At kuyruklar gevşek tutturuluyor ve hafif kayarak salaş bir görünüm vermesi sağlanıyor. 2018 yazında çok kullanılacak olan kumaş lastik tokalar bu saç için en ideali. Özellikle çiçekli kumaşlarla hazırlanan bu tokalar yaz saçlarında ön planda. Bu yaz çiçek desenli aksesuarlarda patlama yaşanacak. Çiçek desenli bandanalar kısa ya da uzun saç modellerinde kullanılacak.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git