2018 Saç Kesim Modellerinde Yenilikler


2018 Saç Kesim Modellerinde Yenilikler
5 Mart 2018 tarihinde eklendi, 338 kez okundu.

Kadınlar için saçları önemlidir zira saç kişinin tarzını ortaya çıkaran bir unsurdur. Kadınların sürekli saç renklerini ve saç stillerini değiştirmeye meyilli oldukları da görülür. Bu nedenle her sezon saç trendleri yakından takip edilir. Bu sezon 2018 saç kesim modellerinde yenilikler de yakından takip edilmektedir. 2018’de daha kısa kesimli saçların popüler olduğu görülmektedir.

2018 Saç Kesim Modellerinde Yenilikler

Saç Kesim Modelleri

Saçlarda yapılan değişiklikler kadınların tüm imajının değişmesini sağlar. Kullanılan saç modelinin yüz şekliyle uyumlu olması çok önemlidir bu nedenle 2018 saç kesim modellerinde yenilikler uygulanacaksa kadınlar yüz şekilleri doğrultusunda hareket etmelidir. Saç modelleri seçilirken önemli olan bir başka nokta da saç tipidir. Saçların ince ya da kalın telli olması modellerin uygulanmasında oldukça etkili olmaktadır.

2018’de öne çıkan saç kesim modelleri kaküllü ve pixie saç kesimidir. Bunların dışında genel olarak bakıldığında kısa saç kesim modeli, küt saç kesim modeli, dalgalı saç kesim modeli, katlı saç kesim modeli gibi çeşitlerin olduğu görülür.


2018 yılında Bob ve lob saç kesim modelinin yaygın olarak kullanılacağı görülmektedir. Bob kesim çene hizasında biter lob kesim ise omuz hizasında biter. Bu iki model de oldukça revaçta olacak ve kaküllü olarak da tercih edilecek. Bu saç modelleri yıllardır trenddi ve önümüzdeki yıllarda da trend olmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Kaküllü saç kesimi tercih edilecekse dikkate alınması gereken birkaç nokta vardır. Bu saç modelinde yüz tipi çok önemlidir. Kaküllün kadının yüzünü çok kapatmaması gerekir. Dalgalı ve katlı kesim modelleri saçlarını çok kısa kullanmak istemeyen kadınlar tarafından tercih ediliyor. Bu modelde özellikle son zamanlarda yoğun ve oldukça belirgin katlar uygulanıyor. Kaküllü küt kesimlerin de bu tarza dönüştürüldüğü görülüyor.

2018 Saç Kesim Modellerinde Yenilikler

Pixie Modeli Kesim

Pixie kesim saç modeli tartışmasız 2018 saç kesim modellerinde yenilikler denildiğinde en çok dikkat çeken uygulama olarak öne çıkıyor. Türkiye’de peri kesim saç modeli olarak tanımlanan Pixie yurtdışından gelen bir uygulamadır. Bu model kısa saçlara uygulanır ve bu sene saçların iyice kısaldığı da göz ardı edilmemelidir.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git