2018 Gelinlere Özel Saç Modelleri


2018 Gelinlere Özel Saç Modelleri
22 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 298 kez okundu.

Bir kadının hayatı boyunca güzel gözükmeyi en çok istediği gün düğün günü olsa gerek. Bu güzelliğin sağlanabilmesinde de 2018 gelinlere özel saç modelleri önem kazanıyor. Gelin saçı için uygulanacak model seçilirken gelin adaylarının dikkat etmesi gereken bazı noktalar var. Gelin adayının saç tipi, yüz şekli ve giyilecek gelinliğin modeli gelin saçında hangi modelin uygulanması gerektiği açısından oldukça önemli. Seçilen gelin saçının tüm bu faktörlerle uyumlu olması gerekiyor.

2018 Gelinlere Özel Saç Modelleri

Gelin Saçı Seçimi ve Yüz Şekli

Gelin adayının yüz şekli 2018 gelinlere özel saç modelleri arasından seçim yaparken en belirleyici faktör oluyor. Bu konuda en şanslı gelin adaylarının oval yüz hatlarına sahip kadınlar olduğunu belirtmek gerekiyor. Oval yüz hatlarına sahip kadınlar diledikleri her gelin saçı modelini rahatlıkla uygulayabilirler.

Yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınlar tepesi hacimli olan topuz ve bombeli atkuyruğu modellerine sıcak bakmalıdır. Kare yüz şekline sahip kadınlar saçlarını açık bırakabilecekleri gelin saçı modellerini tercih etmeli. Bukleli saç modelleri bu yüz hatlarına sahip olan kadınlara çok yakışacaktır.


2018 Gelinlere Özel Saç Modelleri

Gelin Saçı ve Gelinlik Uyumu

Saç seçimi yaparken özellikle gelinliğin yakası önem kazanır. 2018 yılında çok trend olan örgülü gelin saçı modellerinin uygulanabilmesi için duvak yerine gelin tacı tercih edilmeli. Çiçekli gelin başı modelleri de en çok örgülü saç ile uyum sağlıyor.

Gelinliğin yakası hakim yaka ya da bisiklet yaka ise at kuyruğu modelleri bu yakalı gelinlikler için en doğru seçim olur. Boynu açıkta bırakan yaka modelleri ya askılıdır ya da straplez yakalardır. Omuzların açıkta kaldığı durumlarda saçları tepeden toplamak mümkün olabileceği gibi açık bırakılan saçlar da bu tarz gelinliklerde çok şık durur. Gelinlik omuzları açıkta bırakan bir modelse duvak kullanımı tavsiye edilir zira duvak görüntünün dengelenmesinde önemli bir rol oynayacaktır. Kadınlar bu en özel günlerinde askılı gelinlik tercih etmişlerse 2018 gelinlere özel saç modelleri arasından seçim yaparken taçlı gelin saçı modellerini tercih edebilirler. Gelin adayları gelinlik ve gelin saçı kadar gelin makyajının da çok önemli olduğunu ve yüz tipine uygun makyaj seçimi yapmaları gerektiğini unutmamalıdır.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git