2018 Gelin Saç Modası


2018 Gelin Saç Modası
4 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 291 kez okundu.

Saç trendleri her sene değişir. Popüler renk değişir, saç boyu değişir, kesim modeli değişir. Bunlara paralel olarak da özel gün saç modelleri de değişir. Kadınlar evlilik hazırlıkları yaparken giyecekleri gelinlik kadar kullanacakları saç modeli konusuna da kafa yorar. Bu yıl evlenecek kadınlar için 2018 gelin saç modası sadelik getiriyor.

2018 Gelin Saç Modası

Sade Topuzlar

Şaşalı gelin başları 2018 gelin saç modası içinde yer almıyor. Gelinliğin modeline göre yapılan son derece sade ve küçük topuzlar gelinlerin başını süslüyor. Küçük, taşlı, otantik tokalarla topuz tutturulabiliyor. Yine aynı şekilde dağınık topuzlar da popülerliğini yitirmiş durumda.

Bu yıl gelin başlarında örgü çok moda. Örgü topuzlar veya serbest bırakılmış saça uygulanan örgü detaylar öne çıkıyor. Bu örgülerin şık, küçük tokalarla tutturulması mümkün. Abartısız çiçek tokalar çok kullanılan bir alternatif haline geldi.


Bu yıl gelin modellerinde sadelik çok ön planda ve saçlar olabildiğince doğal bırakılıyor. Tamamen doğal haliyle bırakılan saçlar ince taç kullanılarak tamamlanabiliyor. Yine aynı şekilde uzun saçlar yarım atkuyruğu yapılarak da bırakılabiliyor.

2018 Gelin Saç Modası

Gelin Saçı ve Duvak

Gelin saçı yaptırılırken en önemli nokta saçın duvağı taşıyabilecek olması. Bu nedenle saç modelini kullanılacak duvağa göre belirlemek gerekiyor. Bu sene 2018 gelin saç modası sadelik içerdiği için, duvaklarda da sadeliği tercih etmek faydalı olur. Bu sene gelinler genç, sade ve duru gözükecek. Bu sadeliğe paralel olarak gelin makyajında da sadelik ön plana çıkıyor. Soft renkler kullanılarak oldukça yalın bir makyaj yapılıyor.

Sadeliğin ön planda olduğu 2018 saç modellerinde taç kullanımı yaygın kullanılıyor ve 2018 gelinleri bu trendin yaygınlaşmasında çok etkili olacak gibi gözüküyor. Taçlı gelin saçı modellerinde değişik kullanım seçenekleri mevcut. Taç, saç yandan ayrılarak kullanılabiliyor ya da kaküllü saç ile kullanılabiliyor. Her iki durumda da çok şık duruyor.

Gelin saçlarında kullanılan taçlar doğal çiçekler kullanılarak hazırlanabileceği gibi taşlı taçlar da kullanılabiliyor. Burada taç seçiminde gelinlik modeline göre davranmak gerekiyor. Yaz ve kış düğünlerinde de mevsime uygun taç seçimi yapmak gerekiyor.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git