2018 Gelin Başı Saç Modelleri


2018 Gelin Başı Saç Modelleri
8 Mart 2018 tarihinde eklendi, 577 kez okundu.

Evlenecek gelin adayları için gelinlik modeli seçimi kadar önemli olan bir diğer unsur düğün günü kullanacakları saç modelidir. Trend olan 2018 gelin başı saç modelleri arasından seçim yapılırken giyilecek gelinliğin modelini de hesaba katmak gerekir. Gelinlik ile kullanılacak saç modelinin uyumu olması oldukça önemlidir. Ayrıca gelinin ten ve saç rengi de gelin saçı modelinin seçiminde önemlidir.

2018 Gelin Başı Saç Modelleri

Sarı Saçlı Gelin Adayları

Açık tenli ve sarı saçlı kadınlara genellikle örgü topuzlar ya da bukleli saçlar öneriliyor. Bu modeller sarı saçla ve açık tenle son derece uyumludur bu nedenle gelinlikle de birleşince çok şık bir görüntü ortaya çıkmaktadır.

Siyah Saçlı Gelin Adayları

Siyah saça sahip esmer tenli kadınlar 2018 gelin başı saç modelleri içinde taçlı ya da tokalı modelleri tercih edebilirler. Siyah çok asil bir renk olduğu için saç modeli seçimi yaparken siyahın asilliğini vurgulayan modeller seçilebilir. Dağınık topuz kullanarak göz alıcı olunabilir ve ayrıca siyah saçlı kadınlara gelin saçlarında kakül de önerilmektedir.


2018 Gelin Başı Saç Modelleri

Kızıl Saçlı Gelin Adayları

Doğal kızıl saça sahip olan beyaz tenli gelin adayları saç renkleri sayesinde hangi modeli kullanırlarsa kullansınlar gelinlik içinde çok çarpıcı duracaklardır. Bu nedenle kızıl saçlı gelin adayları abartılı saç modellerinden kaçınmalı ve sade saç modellerine yönelmelidir. Gelin tacı ya da kibar inci tokalar kullanılarak görüntünün cazibesi daha da arttırılabilir.

2018 yılında saç modellerine nostaljik bir geçiş yapıldığı görülüyor. Vintage saç modelleri, saç bantları ve saç örgü modellerinin 2018 gelin başı saç modelleri arasında öne çıktığı aşikar. Duvak kullanımını tercih etmeyen gelin adayları tepeden toplanarak yapılan atkuyruklarını tercih edebilirler ve atkuyruğuna bombeler verilerek daha dikkat çekici hale getirmek de mümkündür. Keskin topuzlar geçen sezon olduğu gibi bu sene de kullanılmıyor. Dağınık topuzlar ise çok trend. 2018 yılına damgasını vuran örgü modelleri gelin saçları için de çok popüler hale geldi ve bu nedenle özellikle örgü topuzlar öne çıktı. Askılı ya da dantelli gelinlik kullanacak gelin adaylarına ise açık saç öneriliyor.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git