2018 Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?


2018 Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?
12 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 270 kez okundu.

Son zamanlarda özellikle gençler tarafından çok tercih edilen Afrika örgüsü trend olmaya devam ediyor. Birçok insan bu saç modeline ilgi duruyor ve 2018 Afrika örgüsü nasıl yapılır diye merak ediyor. Afrika örgüsü saçların ince ince örülmesi ve sentetik saç ilavesi ile uzatılması ile yapılıyor. Trend olduğundan beri Afrika örgüsü için birçok olumsuz söylemler olsa da bunlar doğru değil. Tam tersine bu saç modeli kullanılırken jöle, köpük ve benzeri malzemelere gerek kalmadığı ayrıca düzleştirici gibi şekillendiricilerin kullanılmasına ihtiyaç duyulmadığı için saç hiç zarar görmüyor.

2018 Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır

Afrika Örgüsü Nasıl Kullanılır?

Afrika örgüsünün ortalama kullanım süresi üç aydır. Bu üç aylık süre için insanların aklına takılan bazı sorular olur ve 2018 Afrika örgüsü nasıl yapılır ile Afrika örgüsü saç nasıl yıkanır en çok sorulan sorulardır. Afrika örgüsü için özel bir yıkama işlemi yoktur. Kişi doğal saçını yıkadığı gibi bu saç modelini de yıkayabilir. Parçalara ayırarak şampuanlamak daha kolay olur ve şampuanın arkasından saç kremi kullanmaya da gerek yoktur.

Afrika örgüsünün saç dökülmesine neden olduğu gibi yanlış bir inanış da vardır. Normal bir saç ortalama günde 100 ile 150 tel dökülür. Afrika örgüsü ince ince örülen saçlardan meydana geldiği için dökülen saçlar düşmez ve örgünün içinde kalır. Örgü açıldığında ise serbest kalan saçlar düşeceği için bu saç modelinin saç dökülmesine yol açtığı düşünülür. Oysa ki dökülen saç, üç ay boyunca örgülerin arasında birikmiş olan saçlardır.


2018 Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır

Afrika Örgüsü Nasıl Çıkartılır?

Kadınlar ve erkekler 2018 Afrika örgüsü nasıl yapılır diye merak ettikleri kadar Afrika örgüsü nasıl çıkartılır diye de merak eder. Yaygın olarak bu model çıkarıldığında saçların kazınması gerekir gibi yanlış bir inanış vardır. Afrika örgüsü uygulanırken saça herhangi bir yapıştırıcı madde kullanılmaz. Bu nedenle bu saç çıkarıldıktan sonra saçın kazınması gerektiği söz konusu değildir. Yağmurdan ve rüzgardan etkilenmeyen bir saç modeli olarak Afrika örgüsü son derece kullanışlıdır. Bu model nedeniyle saçlarının zarar göreceğinden çekinerek yaptırmaktan kaçınanlar gönül rahatlığıyla bu son derece kullanışlı olan saç stilini uygulatabilir.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git