2018- 2019 Erkek Jöleli Saç Modelleri


2018- 2019 Erkek Jöleli Saç Modelleri
11 Mart 2018 tarihinde eklendi, 344 kez okundu.

Jöle uzun yıllardır saçlara şekil vermenin en pratik yolu olmuştur. Kadınlar ve erkekler için özellikle kısa saç kullanılıyorsa jöle hayatlarında büyük bir yer tutuyor demektir. Jöle kullanılarak saçlara hacim kazandırmak, dalgalı hale getirmek, düz hale getirmek mümkün olmaktadır. Özellikle kısa saç kullanan erkekler 2018- 2019 erkek jöleli saç modelleri arasından birçok modeli kendi saçlarına uygulayabilirler. Elbette erkekler için kullanmak istedikleri modele uygun kesim yaptırılması da önemlidir.

2018 Erkek Jöleli Saç Modelleri

Jöle Nasıl Kullanılır?

Jöle kullanmanın ilk adımı saç tipine uygun bir jöle seçimi yapmaktır ve bu jölenin yaratılmak istenen görüntüyü de sağlayabilecek özellikleri taşıması gerekir. Jöle kullanarak 2018- 2019 erkek jöleli saç modelleri yaratmak için herhangi bir krater söz konusu değildir. Tek şart jöle uygulanacak olan saçın temiz olmasıdır. Jöle temiz olmayan bir saça uygulandığında dağınık bir görüntü verir.

Jöle uygulaması için ele bir miktar jöle alınır ve ellere iyice yedirilir. Ardından baş öne eğilir ve jöle bütün saça uygulanır. Eğer kıvırcık elde edilmek isteniyorsa jöleleme esnasında saç tutamları parmaklara dolanabilir. Jöle saça iyice yedirildikten sonra baş dik konuma getirilir ve istenilen şekil verilir.


Islak görünüm elde edilmek istendiğinde ıslak saçlar arkaya doğru taranır ve jöle sürülür. Saç kuruduktan sonra da jöle sayesinde ıslak görünmeye devam edecektir. Düz saçlara ve kısa saçlara sık uygulanan bir yöntemdir.

2018 Erkek Jöleli Saç Modelleri

Jöleli Saç Modelleri

Erkeklerin jöle ile kullanabilecekleri 2018- 2019 erkek jöleli saç modelleri vardır ve bu sayede günün trendleri de yakalanmış olur. Jöle kullanarak dik saç modelleri, yana yatık saç modelleri veya hacimli saç modelleri yaratılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kullanılan jöle miktarını abartmamaktır. Saç şekillendirmenin en kolay yolu olan jöle kullanımı saçın doğal görünümünü çok fazla gölgelemeyecek şekilde olmalıdır.

Yatık saç elde edilmek isteniyorsa kullanılacak jöle cinsi ultra sert jöle olmalıdır. Bu modelde jölenin fazla kullanılmasından kaynaklanan parlaklık sorun yaratmamaktadır. Dik saç kullanılırken ise jöle miktarını daha az tutmak gerekir. Jöle saç dibine uygulanmamalıdır ve mutlaka yıkanarak temizlenmelidir. Jölenin saçlarda uzun süre kalması erkeklerde saç dökülmesine neden olabilir.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git