1960’lardaki Nostalji Saç Kesim Modelleri


1960’lardaki Nostalji Saç Kesim Modelleri
22 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 565 kez okundu.

1960 saç modelleri deyince bayanların gözünde eminim ki oldukça kabarık, dikkat çekici ve bir o kadar da havalı saçlar canlanıyordur. Gerçekten de öyle. Bu kadar zaman eskiye gidince haliyle her şeyin çok daha farklı olduğunu görüyoruz. Şimdi kimsede göremeyeceğimiz kadar kabarık olan bu 1960 kadın saç modelleri o zamanların vazgeçilmez modellerindendi, bu da yadsınamaz bir gerçek. Bu saçların arasında çok değişik modeller var.

1960 yıllarındaki kadın saç modelleri

 Saçın tamamının kabarık olduğu modeller, sadece üstlerinin kabarık olduğu modeller, genelinin kısa olduğu modeller ve bunun gibi daha bir çok modelden bahsediyoruz. İşte bu modeller o zamanın en havalı en çok tercih edilen saç modelleri. 20. Yüzyıldan bahsediyoruz, haliyle tüm yaşam tarzı farklı olan bir dönem. Yalnızca saç modelleri olarak değil giyim tarzı, eğlence anlayışı ve hatta sohbet konularının bile daha elit olduğu bir dönem kesinlikle. İnsanların moda anlayışının daha çok gösterişe dayandığı bir dönem olduğunu düşünüyorum ben. Saç modellerini incelediğimizde bu gösterişi net bir şekilde görüyoruz. Özellikle kadınların birbirlerine karşı edindikleri bir gösteriş savaşı var gibi. Bu gösterişin sloganı ise “benim saçım senin saçından daha kabarık” gibi bir şey olabilir. Hatta olabilir değil kesinlikle bu. Bu 1960 kadın saç modellerini incelediğimizde yapılabilecek çok fazla analizin da olduğunu görüyoruz. Ama kesinlikle fırça taraklar vazgeçilmezlerden biri gibi gözüküyor.

Saç Kesim Modelleri 1960’lar

 Şimdiki teknolojinin o zamanlar olması zor göründüğü için fırça taraklar ile mucize saçlar yaratılmış diyebiliriz. Tabi o zaman eminim ki daha farklı ve başarılı olan bir çok yöntem vardır. Ne yazık ki onlar hakkında pek bir fikir sahibi değiliz. Ancak bu kadar kabarık saçların elde edilmesi epey zor gözüküyor. Buradan sağlam emek harcandığı fikrini ulaşmak hiçte zor olmayacak. Yalnız belirtmek isterim ki o zamanın havalı olan bu saç modelleri şu an da bakınca insanı biraz boğan cinsten gözüküyor. 21. Yüzyıla ilerledikçe saç stillerinin sadeleşmesi bence güzel olmuş. Benim gibi düşünen kadınlar muhakkak vardır diye düşünüyorum. Şimdi bulduğumuz modelleri incelemeye ne dersiniz? Sizler için bir çok fotoğraf derledik. Bu kabarık saçlar sizin de dikkatinizi çekecek.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git