1 Haftada Hızlı Saç Uzatma Maskesi


1 Haftada Hızlı Saç Uzatma Maskesi
27 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 287 kez okundu.

Kadınların en büyük problemlerinden biri de saç bakımıdır. Çoğu bayan saçlarının hızlı uzamamasından dolayı şikâyetçidir. Bunun pek çok farklı sebebi bulunmaktadır. Özellikle beslenme biçimi kadınların saç uzamasını en çok etkileyen faktörlerden biridir. Saç telleri saç derisinden beslenmektedir ve deri de gerekli olan vitamini sizlerin beslendiği besinlerden almaktadır. Özellikle saç uzaması için en çok gerekli olan vitamin E vitaminidir. E vitaminini besinlerden alamıyor iseniz mutlaka dışardan maskeler ile saçınıza bakım yaparak takviyede bulunmanız gerekmektedir. 1 haftada hızlı saç uzatma maskesi için pek çok farklı doğal yöntem bulunmaktadır.

1 Haftada Hızlı Saç Uzatma Maskesi

Doğal Saç Maskeleri İle Saç Uzatma

Zeytinyağı oldukça faydalıdır ve saçlar için de oldukça besleyici özelliğe sahiptir. Günlük olarak saçlarınıza zeytinyağı sürerek saçlarınızın bir hafta içerisinde uzadığını görebilirsiniz. Fakat bir hafta boyunca bu uygulamayı sürekli olarak yapmanız gerekmektedir. Ayrıca saçlarınızın daha hızlı uzaması için doğal bitki yağlarından oluşmuş karışımları da kullanabilirsiniz. Ya da evinizde bulunan doğal malzemeler ile de rahatlıkla bir kür oluşturabilirsiniz. Bunun için bir kâse yoğurt, limon ve zeytinyağı yeterli olacaktır. Bu karışımı da her gün saçınıza uygulayarak kolaylıkla sonuç alabilirsiniz. 1 haftada hızlı saç uzatma maskesi olarak evde pratik bir şekilde uygulayacağınız maskelerden biri olarak da muz maskesini deneyebilirsiniz. Muz da içerisinde bulunan vitaminler sayesinde saçınızı besleyerek uzamasını sağlayacaktır. Bunun için de bir muzu püre haline getirip içerisine Hindistan cevizi yağı koyarak karıştırıp, saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

1 Haftada Hızlı Saç Uzatma Maskesi


Saç Uzamasını Etkileyen Faktörler

Saçların uzamasını etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır fakat bunlardan en önemlisi saça uygulana ısıdır. Saçınıza sürekli olarak maşa ve düzleştirici gibi dışarıdan ısı uyguluyor iseniz saçlarınız daha kolay yıpranacaktır ve incelen saçlarınızda koparak dökülmeler gerçekleşecektir. Bu nedenle olabildiğince saçınıza ısı uygulamaktan uzak durmalısınızdır. Aynı zamanda saçları sürekli olarak toplamakta saçları kıracaktır. Bu da saçlarınızın uzamasını engelleyecektir.1 haftada hızlı saç uzatma maskesi ile kolaylıkla yıpranmış saçlarınızın sağlığını geri kazanmasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınıza sürekli olarak bakım yaparak ve saçlarınızı yıpratmayarak  sağlıklı uzamasını, kırılmaların önlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Etiketler:

1 Haftada Hızlı Saç Uzatma Maskesi Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Bengi Karan dedi ki:

    sac modelleri konusunda zirvedesiniz

  2. Aysun Demir dedi ki:

    biraz daha uzun yazin bi dahaki sefere

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git